МО вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін

images

У 2015/2016 н.р. члени методичного об’єднання працюють над вирішенням проблем:

  1. «Корекційна спрямованість навчання через реалізацію системи педагогічних та психологічних засобів з метою забезпечення розвитку дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку на основі використання їхніх компенсаторних можливостей».
  2. «Формування основ гуманістичного світогляду, пріоритетності високих моральних, культурних, загальнолюдських цінностей, покращення духовного здоров’я у дітей з особливими потребами».
  3. «Розвиток зв’язного мовлення на уроках української мови та літератури і під час проведення виховних занять».

 

Агаркова О.В.Голова методичного об’єднання

Агаркова О.В.

Вчитель вищої категорії

Проблема для поглибленого вивчення

«Застосування проектної технології у навчанні дітей з порушеннями слуху»

 

 

*****************************************************************************

Крилова С.В.Крилова С.В.

Вчитель-методист

Проблема для поглибленого вивчення

«Формування пошуково-дослідницьких здібностей на уроках української мови»

 

 

**********************************************************************************

Токарєва Г.І.

 

Токарєва Г.І.

Вчитель – методист

Проблема для поглибленого вивчення

«Основні напрямки і принципи роботи над зв’язним мовленням»

 

**********************************************************************************

Деренькова Г.А.Деренькова Г.А.

Вчитель вищої категорії, старший вчитель

Проблема для поглибленого вивчення

«Розвиток зв’язного мовлення учнів з порушеннями слуху на основі реалізації системи педагогічних засобів та корекційну спрямованість навчання»

 

**********************************************************************************

Коверзнєва Л.Г.

Коверзнєва Л.Г.

Вчитель вищої категорії, старший вчитель

Проблема для поглибленого вивчення

«Інноваційні технології на уроках мови та літератури»

 

 

**********************************************************************************

У 2015/2016 н.р. членами методичного об’єднання суспільно-гуманітарних дисциплін проводяться цікаві уроки, позакласні заходи, тематичні тижні.

Впродовж тижня з 10.11 по 14.11.2015у ЧОНРЦ № 1 відбулися заходи, присвячені Дню писемності та мови.

Вихованці центру мали змогу ще раз переглянути цікаві видання на виставці книг «Мова – оберіг громадянина і нації», що була організована бібліотекарем Нестеренко І.Д..  Цікавим для дітей був відеофільм про початки словесності «Слово про рідну мову», підготовлений вчителем української мови Агарковою О.В.. Розповідаючи про видатних українських класиків та письменників сучасності,  педагоги центру продемонстрували дітям слайдову презентацію  «9 листопада – День української писемності та мови. Преподобний Нестор – літописець».

З 23.11.2015 по 27.11.2015 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 проводився тиждень літератури рідного краю, присвячений родині Івасюків «Поезія, оспівана серцем». Впродовж  тижня педагогами і учнями збиралися цікаві матеріали про відомих буковинців, організовувалися екскурсії та зустрічі. Бібліотекар центру, Нестеренко І. Д., організувала виставку творів – спогадів про М. Івасюка «Я біля вас…» та літературне читання поезій «Безсмертна тінь великих душ».

«Від музею – до центру духовності і культури» – під такою назвою пройшла екскурсія в музей В. Івасюка. Цікава розповідь екскурсоводів нікого не залишила байдужим.  Діти  захоплено ділилися враженнями від побаченого з педагогами та однолітками.

Не оминули педагоги центру й іншу відому дату. Напередодні дня народження  О. Кобилянської, Токарєва Г.І., вчитель української мови та літератури, провела відкритий урок з літератури рідного краю «У пошуках втраченого щастя» за твором О. Кобилянської «В неділю рано зілля копала».

Підсумком тижня стала літературна розповідь про родину Івасюків «Поезія, оспівана серцем», підготовлена Агарковою О.В. Діти з цікавістю переглядали мультимедійну презентацію про відомих буковинців, а музична композиція «Веселка чарівна» у виконанні учнів 5-6 класів (підготовлена вчителем української мови та літератури  Кучейник Т.І.) стала своєрідним побажанням присутнім миру, добра, надії «… хай у кожному серці, наче сонячна мрія, розцвітає веселка на добро і надію».

14 грудня 2015 року в Україні відзначали 175-річчя  від дня народження українського письменника-гуманіста, класика української літератури, драматурга, перекладача, одного з корифеїв і фундаторів українського театру Михайла Петровича Старицького.

Непересічна постать сміливої та щирої творчої особистості, справжнього патріота України надихнула педагогів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру№1 на організацію та проведення цікавого загальношкільного заходу – театральної вітальні «У полоні Мельпомени». Це було справжнє свято театру, драматургії, щирого українського слова. Учням цікаво було ознайомитись з історією виникнення та розвитку театрального мистецтва в світі та на Україні, розвитком аматорського театрального руху, що сприяв піднесенню національної культури. Школярів вразили цікаві факти з життя і творчої діяльності М. Старицького, М. Кропивницького, П.Саксаганського, М.Заньковецької. Молодшим учням були запропоновані вправи з акторської майстерності, де вони спробували себе в ролі справжніх акторів і  відкрили свої індивідуальні  творчі здібності.

Незабутнє враження на глядачів справила інсценізація фрагментів драми М.Старицького «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», підготовлена вчителями української мови та літератури Кучейник Тетяною Іванівною та Токаревою Галиною Іванівною та учнями 10-12 класів. Родзинкою дійства стала яскрава постановка українського народного танцю «Метелиця» (хореограф Ісопеску А.М.). Школярам вдалося передати атмосферу українських вечорниць минулого століття, відтворити характер та настрої персонажів драми. Кожен мав змогу відкритись, проявити свій талант, творчу фантазію, збагатити духовний світ.

До відзначення 145 – річчя з дня народження відомої доньки українського народу Лесі Українки, педагогами центру Криловою С.В. та Токарєвою Г.І., було проведено позакласний захід «Невмируща душа українського народу». Присутні на цьому заході мали змогу ще раз перегорнути сторінки життя цієї мужньої і талановитої жінки, пригадати невмирущі слова її поезії.