Ерудит-2017

Випускник  комунального загальноосвітнього навчального закладу «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1» переможець XI  Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» 2017

 

19 квітня 2017 року в м. Києві    на базі Культурного центру Українського товариства глухих (вул. Курська, 6)  відбувся заключний  етап XI Всеукраїнського  конкурсу “Ерудит» серед  дітей глухих та зі зниженим слухом. Місто Чернівці представляв учень 12 класу комунального загальноосвітнього навчального закладу  «Чернівецький          обласний навчально- реабілітаційний центр № 1» Зеленчук Іван.

Журі було представлено заступником Міністра освіти і науки України П.К. Хобзей, докторантом лабораторії сурдопедагогіки, кандидатом педагогічних наук, старшим науковим співробітником Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Литовченко С.В.,головаою ЦП УТОГ Чепчиною І.І., першим заступником  голови ЦП УТОГ Кривко Т.О.  та іншими.

Конкурсантам було запропоновано два завдання: розв’язування тестів з різних навчальних дисциплін та твір  на тему «Яким я бачу своє майбутнє життя» .  За перемогу боролися 23 дванадцятикласники –  представники  всіх областей України.

За результатами конкурсу наш учень, Зеленчук Іван, посів почесне ІІІ місце.

Сердечно вітаємо переможця!!!!

Свято воскресіння

Дорогі колеги!

Христос Воскрес! Все навколо квітне і пахне! Так нехай і у вашому житті завжди буде весняна пора, пора творення і відродження. Нехай душа ваша ніколи не знає печалі і туги, а серце нехай завжди сміється і радіє. Нехай ваше життя завжди буде повною чашею. Здоров’ям і щастям повниться ваша доля! Рідні і улюблені люди нехай живуть здорові і радують вас! Хай завжди в цей день за великим святковим столом збирається ваша сім’я! Миру і спокою вам, щасливих хвилин відпочинку! Христос воскрес!

Конкурс «Розквітай, писанко!» в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

Одним із символів Великодніх свят в Україні є писанка. Традиція її виготовлення сягає сивої давнини, продовжується вона і нині. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу – приносить добро, щастя, захищає від усього злого.

З метою збереження українських народних традицій виготовлення писанок, Великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва 7 квітня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулася передсвяткова виставка композицій «Розквітай, писанко!».

Учні центру разом з педагогами продемонстрували свої смаки, здібності, уміння у різних техніках писанкарства. Серед представлених зразків – дерев’яні писанки, прикрашені бісером, стрічками, нитками, писанки, виготовлені технікою «Декупаж», цікаві композиції, вишивки, тематичні вироби.

Всі учасники виставки та глядачі отримали позитивні емоції.

Вітаємо усіх з Великоднем! Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаємо радості, здоров’я, добробуту і благополуччя!

?
?
?

«Атестація педагогів– 2017» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

28 березня 2017 року згідно з «Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, та планом заходів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 було проведено засідання атестаційної комісії.

Адміністрацією центру впродовж 2016/2017 навчального року вивчався рівень кваліфікації, використання інноваційних технологій, професійної діяльності, самоосвіти  та загальної культури педагогів, які атестувалися.

У цьому навчальному році підлягали атестації 13 педагогів. Впродовж року вони виступали з доповідями на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад центру, під час практичних семінарів. Проводили  відкриті уроки, виховні заняття та позакласні заходи. Вчителі та     вихователі активно брали участь у загальношкільних заходах: огляді навчально-методичної та естетичної бази кабінетів, класів; конкурсі на кращий методичний посібник; розробляли дидактичні, наочні матеріали.

На засіданні шкільної атестаційної комісії з кожним педагогом було проведено співбесіду. Протягом навчального року здійснювалася оцінка їх роботи. За наслідками проведеної роботи члени атестаційної комісії проголосували  за те, щоб порушити клопотання перед обласною атестаційною комісією про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» педагогам  Гринчук О.Д., Карпенко О.А., Криловій С.В., Кузьменко Н.В., Малій Н.І., Молоч О.М., Мацієвській Л.Т., Присяжнюк О.Г., Фуштей О.О.. Педагогам Грунтею С.В. та Черневич Д.О. було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»; Заплітній К.В. та Соболєвій Н.А. – кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

Упродовж атестаційного періоду педагоги центру продемонстрували високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, досконале володіння ефективними формами та методами педагогічної діяльності, досягнення вагомих результатів у вирішенні навчально-виховних завдань.

Щиро вітаємо педагогів із професійними здобутками!

Кобзареве слово

23 березня 2017 року у Чернівецькому обласному навчально – реабілітаційному центрі №1 відбулися літературні читання поезій Т.Г.Шевченка.

Захід розпочався відомою піснею на слова Кобзаря «Реве та стогне Дніпр широкий».

Вчитель української мови та літератури Нестеренко І.Д. у своєму виступі розкрила пісенну – поетичну грань таланту Шевченка, адже більшість його віршів покладені на музику відомого українського композитора М.Лисенка.

Тепло зустріли присутні читців поезій Кобзаря, учнів 6 – 12 класів, які продемонстрували акторські здібності у декламуванні віршів, інсценівок. Виступи дітей супроводжувались мультимедійною презентацією. Під музичний супровід учень 7 класу Ткаченко В. прочитав «Заповіт». За цікавий і змістовний захід учням та педагогам висловила вдячність директор центру Савчук О.О..  На згадку про зустріч з поезіями Кобзаря учасники заходу зробили пам’ятні світлини.

Проведення місячника озеленення та благоустрою в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

З 16 березня по 27 квітня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 проходить весняний місячник санітарної очистки та благоустрою території.  В рамках місячника проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою прилеглої території. Були впорядковані, приведені до належного естетичного та санітарного стану спортивні майданчики, сад, квітник, бігова доріжка. Окрім того, упродовж місяця РСУ КП «Зеленбуд» здійснив очистку пришкільної території від сухих та пошкоджених дерев.

16 березня 2017 року учнями 8-12 класів під керівництвом вчителя біології Гринчук О.Д. було висаджено багаторічні квіти, саджанці дерев і кущів (10 кущів самшиту і туї, 3 куща калини, 22 тополі, 3 вишні).

21 березня 2017 року педагоги та учні центру взяли участь у акції «Посади деревце!», під час якої на території закладу було висаджено 25 дерев, (дуби, берези, граби). Всі ці дерева ми отримали, як спонсорську допомогу, від Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

З великою відповідальністю, ентузіазмом віднеслися вихованці закладу до поставлених перед ними завдань, показали себе справжніми господарями.

Дякуємо всім за активну участь у проведення місячника з благоустрою! Сподіваємось, що до таких акцій залучатиметься все більше людей, адже питання екологічної культури завжди залишається актуальним!

?

Благодійна акція в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центру №1

17 березня 2017 року працівники та учні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 зібрали тканину для виготовлення маскувальної сітки воїнам АТО.

Нові аспекти творчості Т. Шевченка

«О доле моя! Моя країно! Коли я вирвусь з ції пустині?»

З 9.03.2017 по 15.03.2017р. у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1  відбувся Шевченківський тиждень на тему «Нові аспекти творчості Т. Шевченка «О доле моя! Моя країно! Коли я вирвусь з ції пустині?»

Педагоги та вихованці організували виставку дитячих робіт «Поезія Шевченка очима дітей…»(втілення народного духу, свободи, боротьби за волю у творах Т.Г.Шевченка) та виставку творів Т.Г. Шевченка «Я відкриваю Шевченка»; випустили літературну газету «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».

Вихователі центру провели класні години на тему «Повіруєм ще трохи  в волю, а потім жити почнемо…» (визначення кола провідних мотивів лірики Т. Шевченка періоду арешту та заслання).

Логічним завершенням відзначення шевченківських днів стало проведення загальношкільного літературного проекту « Нові аспекти творчості Т. Шевченка

«О доле моя! Моя країно! Коли я вирвусь з ції пустині?» – літературна розповідь про період арешту та заслання поета.

У першій частині проекту присутні переглянули фільм «Географія заслання Т. Шевченка» (підготувала Агаркова О.В., вчитель української мови і літератури). Він  допоміг дітям зрозуміти яких різких змін зазнавало Шевченкове життя. Після звільнення з кріпацтва доля митця ніби змінилася: навчання в Академії мистецтв, твори друкують у журналах та альманахах, після тривалих блукань на чужині поет повернувся у рідний край. І раптом усе зруйнувалося… Переслідування, допит, ув’язнення, солдатчина…У людини було відібрано все: родину, волю, друзів, право на творчість. Зроблено все, щоб убити живу душу. Твори поета конфісковані, ім’я заборонене. Десять років заслання. Десять років невимовно тяжкої солдатської муштри під постійним наглядом «недремного ока»….

Друга частина – розповідь  з використанням мультимедійної презентації «Творчість Т. Шевченка періоду заслання». Крилова С.В., вчитель української мови та літератури,  розкрила присутнім одну із цікавих і водночас маловідомих сторінок біографії Тараса Григоровича — це участь у географічних експедиціях, зокрема Аральській у 1848-1849 рр. та його захоплення малюванням. Перебуваючи на засланні, Шевченко змальовував краєвиди  і місцевих жителів-казахів. Завдяки цим картинам європейська наука вперше побачила півострів Мангишлак і дізналася про його минуле.

Казахський письменник Мустафін говорить: «У Тарасові Шевченку ми бачимо одного з перших писемних поетів землі казахської. Він був і одним із перших художників нашого народу. Не тільки Україна та Росія, а й мій Казахстан виховав у ньому полум’яного борця за свободу. Недарма наш народ назвав його Ікин-Тарази — поетом справедливим».

Конкурс «Ерудит»-2017 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

На виконання наказу Департаменту освіти і науки від 20.02.2017 № 66 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед учнів 12-го класу КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1» 15 березня 2017 року на базі центру був проведений перший тур Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед учнів 12-х класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До складу журі І етапу конкурсу увійшли: Гринюк О.І., головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – голова журі; Волошин С.З., методист НМЦ безперервної педагогічної освіти ІППОЧО – заступник голови журі; Дубровіна Л.І., голова УТОГ Чернівецької області; Савчук О.О., директор КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр№1»; Бічікова О.К., заступник директора з навчально-виховної роботи КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр№1» та педагоги центру.

Учням було запропоновано написати перекази з тем «Рятівники», «Камінь», «Любов до малювання», а також виконати різнорівневі тестові завдання з української мови та літератури, математики, фізики, хімії, біології, історії, географії, української жестової мови.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовка до конкурсу стала хорошим стимулом для учнів повторити набуті знання з навчальних дисциплін.

Учасники та призери були нагороджені грамотами та подяками.

За результатами конкурсу І місце посів Зеленчук Іван, який буде представляти заклад  на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» в місті Києві у квітні 2017 року.

                              Підготувала голова методичного об’єднання  вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін Агаркова О.В.