День пам’яті Героїв Небесної Сотні у навчально-реабілітаційному центрі № 1

20 лютого 2017 року вихованці Чернівецького  обласного  навчально-реабілітаційного центру № 1 зібралися разом, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття на Майдані Незалежності у місті Києві під час революції Гідності. Саме у цей день учні згадали події, що сколихнули весь світ, змінили хід історії.

Нехай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Нехай кожен з нас запалить свічу пам’яті, яка буде даниною поваги тим, хто навічно пішов від нас, але залишився у наших серцях!

Слава Україні! Героям Слава! Вічна пам’ять Небесній Сотні!

Бажаємо щастя у День всіх закоханих

Вона прийшла непрохана й неждана,
І я її зустріти не зумів.
Вона до мене випливла з туману
Моїх юнацьких несміливих снів.

Вона прийшла, заквітчана і мила,
І руки лагідно до мене простягла,
І так чарівно кликала й манила,
Такою ніжною і доброю була.

І я не чув, як жайвір в небі тане,
Кого остерігає з висоти…
Прийшла любов непрохана й неждана —
Ну як мені за нею не піти?

Василь Симоненко

У пошуках істини

Цьогорічний тиждень природничо-математичних дисциплін у ЧОНРЦ №1 став втіленням інтелекту, ерудиції, досконалості і … розваг. Так, так, саме розваг, бо елемент гри створює ту особливу атмосферу невимушеного пізнання наукових істин та свідомого прагнення до навчання впродовж усього життя.

Тиждень розпочався нетрадиційним уроком-екскурсією до Чернівецького обласного краєзнавчого музею на тему: «Буковина – рідний край», який провела вчитель географії Костенко Л.В. Вихованці центру вкотре пройнялися  почуттям любові до рідного краю та національної гордості за своїх предків.

Бічікова О.К. організувала неймовірний математичний круїз «Цікава математика». Школярі розвивали свою кмітливість, винахідливість, логічне мислення, увагу, пам’ять, навчались приборкувати хвилювання, зосереджуватись, діяти раціонально. Проведення заходу сприяло популяризації знань з математики, реалізації прагнення учнів до самовдосконалення та розвитку їх творчих здібностей.

У курсі шкільної геометрії є особливі теми з надзвичайно видовищним матеріалом. Так от, дванадцятикласники разом з вчителем Грунтеєм С.В. поринули у дивовижний світ правильних многогранників, які володіють неповторними властивостями, презентуючи свій навчальний проект «Просторові фігури у житті людини». Імпровізовані математики, історики та архітектори відкрили усім присутнім красу і досконалість геометричних тіл.  Справді, правильні многогранники навколо нас, чи ми всередині правильних многогранників?!

А ще – інтелектуальне шоу «Біоніка або чому можна навчитися у природи?», яке підготували старшокласники разом з вчителем біології та хімії Гринчук О.Д.  й вчителем фізики Присяжнюк О.Г. Тут вам і біонічний квест, і справжній брифінг «Сучасна біоніка: тенденції та альтернативи» з представниками найвідоміших світових фірм. Архітектура, дизайн, новітні матеріали, біонічні аналоги частин людського тіла – все стильно, яскраво, сучасно.

Насамкінець, експериментальний тренінг, бо  усі  найграндіозніші відкриття колись починались з маленьких досліджень, а радість, навіть від  найменшого усвідомлення наукової істини, сприяє прагненню порівняти і перевірити інші факти.

Написала голова методичного об’єднання природничо-математичних дисциплін Присяжнюк О.Г.

 

7 лютого – день безпечного Інтернету

Дослідниця громадянських веб-технологій та криптографії Ксенія Єрмошина вважає: українці поки що рідко замислюються про свою цифрову безпеку. На її думку, більше дбати про захист персональних даних наші співвітчизники почнуть через кілька років.

Не плутати приватність та безпеку

«Дуже різні тенденції можна простежити в Західній та Східній Європі. Вони проходять по так званій лінії GAFA: це Google, Amazon, Facebook та Apple. Це служби, яким у Західній Європі все менше довіряють. А у Східній Європі вони є інструментами, які справді можуть дати рішення ваших проблем. Ви можете використовувати Gmail та Facebook із певною часткою впевненості, що вам принаймні завтра це не зашкодить», — розповіла пані Єрмошина під час лекції в Центрі візуальної культури.

Дослідниця звертає увагу на те, що поняття приватності (privacy) та безпеки (security) дещо відмінні. «Межі між особистими звичками та цифровою безпекою розмиті. Від накопичення різноманітних даних про користувача й до ситуації, коли йому відмовлять у медичному страхуванні, — один крок. У Європі поширена практика, коли людині відмовляють або підвищують ціну страховки, якщо “розумний” фітнес-трекер зафіксував зниження активності його власника або порушення в харчуванні. Слово “небезпека” до подібних ситуацій, мабуть, не підходить. Мова про те, наскільки ви хочете відчувати себе у “скляному будинку”, відкритим усім вітрам», — пояснює Ксенія Єрмошина.

За матеріалами Тетяни Гордієнко http://osvita.mediasapiens.ua

Семінар з проблеми фізичного виховання дітей з особливими освітніми потребами

20170117_100318Грайте з дітьми –  і вони стануть здоровішими,  розумнішими та щасливішими.

      М.М. Єфименко 

 З 16 по 20 січня 2017 року на базі Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 проведено авторський семінар доктора педагогічних наук Єфименка М.М. (автора програми з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку «Казкова фізкультура») з проблеми «Нові методичні підходи до корекційного фізичного виховання дітей з особливими освітніми потребами».

Під час проведення семінару всі учасники мали можливість як теоретично, так і практично ознайомитися з унікальною авторською системою (у 1991 році відзначена 1 золотою та 2 срібними медалями ВДНГ СРСР), що дозволяє ефективно долати вади, які є в розвитку як у практично здорових дітей, так і у дітей-інвалідів. Ключовими позиціями системи є точне дотримування законів природи та всеосяжний ігровий метод.

Авторський інноваційний підхід Єфименка М.М. ґрунтується на принципі гармонійного природного фізичного розвитку дітей, в основі якого лежить еволюційний метод засвоєння дітьми восьми основних рухових режимів: від лежачо-горизонтальних положень (лежання, повзання, сидіння) до вертикалізованих  функціонально-тренувальних (стояння, ходьба, лазіння, біг, стрибки). Крім того, автор передбачає на заняттях із фізичної культури (як і під час проведення різних форм фізичного виховання в умовах дошкільного навчального закладу) обов’язковий наскрізний ігровий момент вправляння, своєрідну театралізацію рухової діяльності дошкільників: «фізкультурна казка» при цьому стає основною формою взаємодії педагога з дітьми, які у відповідних сюжетно-рольових проявах всебічно реалізовують свій особистісний потенціал. Сюжетність казки, яка покладена в основу занять, дозволяє не лише тренувати тіло, але й розвивати інтелект, а також формувати в малят необхідні духовні якості.

Надзвичайно цінним на семінарі було те, що кожне теоретичне питання розглядалося через призму методики викладання та безпосереднього практичного впровадження. Відповідно було переглянуто, проаналізовано та обговорено відеозаписи занять із фізичної культури, ранкової гімнастики пробудження, гімнастики пробудження після денного сну (у приміщенні і на вулиці), горизонтального пластичного балету (пластик-шоу) та ін. Методично змістовними та практично насиченими були проведені Єфименком М.М. відкриті заняття із дітьми старшого дошкільного віку Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 (гімнастика пробудження після денного сну) та слухачами семінару (горизонтальний пластичний балет).

Після закінчення семінару всім слухачам (вчителям-дефектологам, вчителям-логопедам, вчителям та інструкторам з фізичної культури / лікувальної фізичної культури, інструкторам із масажу, вихователям ДНЗ області) було вручено відповідне свідоцтво з підписом і печаткою автора технології, керівника Авторського педагогічного центру – Центру реабілітації руху (АПЦ – ЦРР) Єфименка Миколи Миколайовича.

 

                                       

22 січня, неділя: День Соборності (день Злуки)

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину – поляки. А далі …
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз – об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву – «День Соборності та Свободи України».
Після подій 2013-го – 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.

Прощаемося з ялинками!

Новорічні свята закінчились,  але хочеться ще раз згадати про приємні хвилини, подарунки, вітання. Нехай цей рік принесе здоров’я, злагоду, творчі здобутки. Згадуються слова І.Франка:

З Новим роком, браття милі,
В новім щастю, в новій силі
Радісно вітаю вас
І бажаю, щоб в здоров”ю,
В мирі, з братньою любов”ю,
Відтепер ішов нам час.
Щирій праці Бог поможе!
Дай вам Боже все, що гоже!

Світ Новорічних фантазій

Новий рік! Ці слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм, подарунками, іграми, розвагами.

Саме так 29 грудня пройшло свято «Світ Новорічних фантазій» у ЧОНРЦ №1 для учнів підготовчого-6 класів.

Новорічні свята – це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. Активними учасниками на новорічних дійствах стали учні та педагоги центру. Було представлено театралізовану виставу, проводилися конкурси, учні танцювали та виконували жестові пісні.

Завдяки педагогам і вихованцям центру учні, батьки та вчителі змогли поринути у світ казки, прийняти участь у хороводах, естафетах і конкурсах. А на завершення, діти отримали солодкі подарунки від Діда Мороза.

Цьогорічне свято запам’ятається дітям.

img_1016

img_1042 img_1052 img_1058 img_1062
img_0966

Святковий новорічний настрій залишиться у всіх надовго!

Новорічна вистава

Закінчення першого семестру навчального року  співпадає з довгоочікуваними Новорічними  та Різдвяними святами, яких так чекають  і діти, і дорослі, тим більше, що попереду багатообіцяючі зимові канікули. Але жоден семестр не закінчується абияк! Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у  їх серцях віру в чудеса. А Новий рік – це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня.

Чекали і дочекались!  Напередодні канікул, 28  грудня,  у навчально-реабілітаційному центрі № 1 для учнів  середніх та старших класів відбулося святкове дійство «Новорічна ніч на хуторі поблизу Диканьки». Учні 8-12 класів, які брали участь у виставі, здивували всіх своєю майстерністю. Діти вдало перевтілювалися в персонажів п’єси: Оксану, Вакулу, Солоху, Пацюка. Учень 12 класу Урбанович неперевершено зіграв роль Пацюка. Зачарували всіх глядачів пісні  Оксани (Сільва Димітраш) та Солохи (Бакрив Діана) у жестовому виконанні.

Між діями вистави проводилися різноманітні конкурси та вікторини, під час яких діти отримали багато  задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій,  показали свої таланти, проявили  увагу, спритність та  ерудованість.

В гості на свято завітав символ 2017 року – Вогняний Півень, який привітав усіх з Новим Роком. Традиційно відвідали учнів нашого центру Дід Мороз та Снігуронька, які закружляли всіх присутніх у веселому хороводі навколо красуні-ялинки.

Цього вечора ніхто не залишився без уваги та подарунків.

Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у всіх надовго!

Новорічне свято Новорічні конкурси Новорічне свято

«Новорічний експрес»

28.12.2016 року на дошкільному  відділенні Чернівецького обласного навчально – реабілітаційного центру № 1 відбулося свято «Новорічний експрес».

Головні ролі Снігурки, Діда Мороза, Сніговика, Двірника, Спортсменки, Продавця виконували педагоги дошкільного відділення, а всі номери свята підготувала музичний керівник Соболєва Н. А. До свята педагоги разом з вихованцями закладу готувалися завчасно: вирізали сніжинки та новорічні прикраси, прикрашали зал, виготовили костюми та декорації.

Свято розпочалося з того, що Снігурка запропонувала дітям завітати в гості до Діда Мороза. Потім новорічний експрес зупинявся в різних місцях, де на дітей очікували розваги, танці, ігри та веселощі. На новорічному ярмарку діти купили найкращий і найбільший подарунок, який мали віддати Діду Морозу.

Свято завершилося новорічним флешмобом з Дідом Морозом та отриманням солодких подарунків.

media-share-0-02-05-0d81c84c75ba27d12e9c80cf410fc77a67ad8f3f22c6d6c744f5db5d1e3491d6-picture media-share-0-02-05-9cdf9e460e807eaf9d10bca745ca9ab0b3e312b949982407318c6e3cbbb676c8-picture media-share-0-02-05-385e21c7744d5d3a6b9d66decc7acff578b6e6fa3327fe48bace90b04f89551b-picture media-share-0-02-05-421d66e272c63e9a0dd238f5ab639391cdf64d454368bf38cb41d7675bb6f4be-picture media-share-0-02-05-a56abe3fa3d565f8a01eceaffab4ba3309f5467e7cf92cb85807af45fdfbb21c-picture media-share-0-02-05-ddf88bd3eb96debc2bc72358e6bb852ebb6f9f41aa40d2b1f5129ea669f8c535-picture

Новорічне свято для дітей з порушенням розумового розвитку

img_0630 img_0634 img_0642 img_0655 img_0660 img_0679 img_0730 img_0761 img_0789 img_0805 img_0951 img_0963 img_0966 img_1005