Круглий стіл для батьків

      У центрі  2 квітня 2018 року для батьків було проведено засідання круглого столу на тему: «Разом створюємо цілісний навчально-реабілітаційний простір: заклад – родина для дітей з особливими освітніми потребами».  Під час проведення засідання, перед батьками з рекомендаціями виступив дитячий лікар-психіатр Гомічко Ю.Д.: «Медичний супровід дітей з інтелектуальними порушеннями». Також до засідання були залучені заступник директора з реабілітаційної роботи Мігован О.А. «Організація реабілітаційного супроводу дітей з інтелектуальними порушеннями», вчитель-дефектолог Мала Н.І. «Психолого-педагогічна складова комплексного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного центру». Класні керівники 3 та 8-Б класів Кузьменко Н.В. та Фуштей О.О. розповіли батькам про реалізацію навчально-виховного процесу учнів з інтелектуальними порушеннями в умовах ЧОНРЦ №1. Директор центру Савчук О.О. надала інформацію з питання про реформування інтернатних закладів.

     Педагоги наголосили на важливості створення єдиного освітнього простору для розвитку життєвих компетентностей дітей з особливими освітніми потребами у тісній співпраці з батьками.

“Атестація педагогів – 2018” у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

     Згідно з «Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 та планом заходів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1  28 березня 2018 року  було проведено підсумкове засідання атестаційної комісії.

     Впродовж  2017/2018 навчального року адміністрація центру вивчала роботу педагогів, які атестувалися, за такими параметрами: рівень кваліфікації, професійна діяльність, використання інноваційних технологій, самоосвіта та загальна культура.

     У цьому навчальному році атестувалися 14 педагогів, які виступали з доповідями на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад центру, під час практичних семінарів. Ними проводились відкриті уроки, виховні заняття та позакласні заходи.

     Педагоги брали активну участь у загальношкільних заходах,огляді навчально-методичної та естетичної бази кабінетів, класів; розробляли дидактичні, наочні матеріали.

     Атестаційною комісією було проаналізовано існуючі та потенційні можливості кожного педагога, результативність їх освітньої діяльності в міжатестаційний період. Всі педагогічні працівники відзначились високою активністю та значними результатами методичної діяльності, фаховою та педагогічною майстерністю.

     За наслідками вивчення роботи педагогів, які атестуються, та індивідуальної співбесіди з кожним,  члени атестаційної комісії проголосували  за те, щоб порушити клопотання перед обласною атестаційною комісією Департаменту освіти і  науки облдержадміністрації про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» педагогам Бабляк Л.О., Бічіковій О.К., Захарій М.І., Коверзнєвій Л.Г., Микосянчик Ю.М. і Тодорюк С.С.. Педагогам Корольовій М.Б., Столощук О.В. було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії». Гердик Г.М., Дяківу С.М., Калініній Н.Л., Семеновій Т.В., Сливці Ю.І. – кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

     Атестація для педагога – це важливий етап його професійного життя, точка опори для подальших здобутків і звершень на педагогічній ниві, отже бажаємо їм творчих злетів, професійних успіхів та постійного самовдосконалення!

УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!

02.04.2018 о 10:00 год в актовій залі навчально-реабілітаційного центру №1 відбудеться круглий стіл для батьків, спеціалістів та громадськості на тему: «Разом створюємо цілісний навчально-реабілітаційний простір: заклад – родина для дітей з особливими потребами»

Тиждень природничо-математичних дисциплін «Наукові горизонти» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

Тиждень природничо-математичних дисциплін, що проходив з 27.02 по 06.03.2018, окреслив нові наукові горизонти у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1. Природа та математика невичерпні й багатогранні, різноманітні, привабливі. Когось підкорює  логічна структура, когось – абстрактні методи, хтось цінує їхню велику користь, а інший бачить  красу.

Віртуальна екскурсія «Сім нових чудес світу», яку організували вчитель географії Костенко Л.В. та вчитель історії  Коверзнєва Л.Г., відкрила старшокласникам велич та неповторність Великої китайської стіни, Тадж Махалу в Індії, Петри у Йорданії, Римського колізею, статуї Христа Спасителя у Ріо-де-Жанейро, Мачу Пікчу в Андах, Чічен-Іци на півострові Юкатан. Так, так, так, є куди помандрувати на канікулах за новими знаннями і враженнями!

А вчитель біології Гринчук О.Д. вирішила провести нетрадиційний урок-екскурсію «Царство Тварини» у Зоологічному музеї ЧНУ імені Юрія Федьковича. Учні 9 та 12 класів мали нагоду вивчити основні систематичні категорії царства Тварини на прикладі експонатів музею. Такі уроки не тільки розширюють знання школярів про тваринний світ, але й сприяють вихованню екологічної культури та бережливого ставлення до навколишнього середовища.

Далі – веб-квест «Арифметична і геометрична прогресії та їх застосування». Вчитель математики Бічікова О.К. разом з десятикласниками вкотре довели універсальність математичної науки. Група «Історики» дослідила історичні факти, пов’язані з арифметичною та геометричною прогресіями, група «Теоретики» запропонувала опорну схему з теорії, а «Дослідники» підготували матеріал з використанням прогресій у біології, фізиці, медицині, лісництві, банківській справі. Ефектно, видовищно, стильно. Отож прогресу без прогресій не буває!

Потім – інтелектуальні перегони з вчителькою фізики Присяжнюк О.Г. Фізичні явища, фізика в загадках, анаграми, цікавинки про науковців, фізичний тренажер. Справжнісінький фізичний калейдоскоп ерудиції, кмітливості, інтелекту, фантазії й гарного настрою найдавнішої та найцікавішої науки фізики.

Насамкінець – «Магія математики». Вчитель математики Грунтей С.В. запропонував вихованцям центру та усім присутнім зануритись у світ математики і побачити її красу там, де ми і не сподівалися. Те, що нас оточує, починаючи з найпростіших речей і закінчуючи найнеймовірнішим, не піддається розшифруванню без математики. Таємні основи цифрового світу… Основи логіки та розуму… Світ – це математика!

Неймовірна краса природи – в її досконалості, а поєднання мистецтва і науки вносить гармонію й красу у світ.

                                                                                              Написала Присяжнюк О.Г., голова                                                                                                                  методичного об’єднання                                                                                                                                        природничо-математичних дисциплін

 

Конкурс «Ерудит» -2018 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

На виконання наказу Департаменту освіти і науки від 12.02.2018 № 57 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед учнів 12-го класу КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1» 2 березня 2018 року на базі центру був проведений перший етап Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед учнів 12-х класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом.

До складу журі І етапу конкурсу увійшли: Гринюк О.І., головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – голова журі; Волошин С.З., методист НМЦ безперервної педагогічної освіти ІППОЧО – заступник голови журі; Дубровіна Л.І., голова УТОГ Чернівецької області; Савчук О.О., директор КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр№1»; Бічікова О.К., заступник директора з навчально-виховної роботи КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр№1» та педагоги центру.

Учням було запропоновано написати твори-роздуми з тем «Мої мрії про майбутнє», «Людське щастя…У чому його суть? », а також виконати різнорівневі тестові завдання з української мови та літератури, математики, фізики, хімії, біології, історії, географії, української жестової мови.

Підготовка до конкурсу стала хорошим стимулом для учнів повторити набуті знання з навчальних дисциплін.

Учасники та призери були нагороджені грамотами та подяками.


За результатами конкурсу І місце посіла Климчук Діана, яка буде представляти заклад  на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» в місті Києві у квітні 2018 року.

       Підготувала голова методичного об’єднання  вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін Агаркова О.В.

Тиждень природничо-математичних дисциплін у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

Увага! У Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 розпочинається тиждень природничо-математичних дисциплін «Наукові горизонти»
Запрошуємо педагогів та учнів центру долучитися до свята фантазії з науковим підґрунтям.

 

Відпочинок учнів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 на «Льодовому майданчику»

Нещодавно учні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 відвідали «Льодовий майданчик», що розташований біля стадіону «Буковина». Діти отримали змогу активно та корисно провести час на льоду. Окрім цікавого дозвілля, адміністрація «Льодового майданчика» пригостила учнів центру піцою.

Педагогічний та учнівський колективи Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 щиро вдячні адміністрації «Льодового майданчика» за організацію чудового дозвілля для дітей з особливими потребами.

Новорічний мюзикл «Снігова королева» у дошкільному відділенні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1

«У казці цій несем любов і радість …». Саме такими словами розпочався новорічний мюзикл «Снігова королева», який було проведено 28 грудня для вихованців дошкільного відділення Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1.

Під музичний супровід малята разом із педагогами центру мандрували чарівною казкою, гостюючи у Кая і Герди, Чаклунки квітів,  Принца, Принцеси, Ворони Клари, Отаманші розбійників та Снігової королеви. Учасники дійства показали високий рівень майстерності під час проведення веселих ігор «Склади чарівну квітку», «Хто швидше?», жартівливих естафет та конкурсів, виконання новорічних мелодій «шумового оркестру», танців «Вальс сніжинок», «Завірюха», «Познайомимось», «Розбійники», горизонтального балету «Сон  квітів» та артистичного декламування віршів. На завершення свята  до дітей завітали Дід Мороз та Снігуронька і подарували солодкі  гостинці. Новорічний хоровод об’єднав усіх учасників дійства.