Кобзареве слово

23 березня 2017 року у Чернівецькому обласному навчально – реабілітаційному центрі №1 відбулися літературні читання поезій Т.Г.Шевченка.

Захід розпочався відомою піснею на слова Кобзаря «Реве та стогне Дніпр широкий».

Вчитель української мови та літератури Нестеренко І.Д. у своєму виступі розкрила пісенну – поетичну грань таланту Шевченка, адже більшість його віршів покладені на музику відомого українського композитора М.Лисенка.

Тепло зустріли присутні читців поезій Кобзаря, учнів 6 – 12 класів, які продемонстрували акторські здібності у декламуванні віршів, інсценівок. Виступи дітей супроводжувались мультимедійною презентацією. Під музичний супровід учень 7 класу Ткаченко В. прочитав «Заповіт». За цікавий і змістовний захід учням та педагогам висловила вдячність директор центру Савчук О.О..  На згадку про зустріч з поезіями Кобзаря учасники заходу зробили пам’ятні світлини.

Проведення місячника озеленення та благоустрою в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

З 16 березня по 27 квітня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 проходить весняний місячник санітарної очистки та благоустрою території.  В рамках місячника проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою прилеглої території. Були впорядковані, приведені до належного естетичного та санітарного стану спортивні майданчики, сад, квітник, бігова доріжка. Окрім того, упродовж місяця РСУ КП «Зеленбуд» здійснив очистку пришкільної території від сухих та пошкоджених дерев.

16 березня 2017 року учнями 8-12 класів під керівництвом вчителя біології Гринчук О.Д. було висаджено багаторічні квіти, саджанці дерев і кущів (10 кущів самшиту і туї, 3 куща калини, 22 тополі, 3 вишні).

21 березня 2017 року педагоги та учні центру взяли участь у акції «Посади деревце!», під час якої на території закладу було висаджено 25 дерев, (дуби, берези, граби). Всі ці дерева ми отримали, як спонсорську допомогу, від Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

З великою відповідальністю, ентузіазмом віднеслися вихованці закладу до поставлених перед ними завдань, показали себе справжніми господарями.

Дякуємо всім за активну участь у проведення місячника з благоустрою! Сподіваємось, що до таких акцій залучатиметься все більше людей, адже питання екологічної культури завжди залишається актуальним!

?

Благодійна акція в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центру №1

17 березня 2017 року працівники та учні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 зібрали тканину для виготовлення маскувальної сітки воїнам АТО.

Нові аспекти творчості Т. Шевченка

«О доле моя! Моя країно! Коли я вирвусь з ції пустині?»

З 9.03.2017 по 15.03.2017р. у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1  відбувся Шевченківський тиждень на тему «Нові аспекти творчості Т. Шевченка «О доле моя! Моя країно! Коли я вирвусь з ції пустині?»

Педагоги та вихованці організували виставку дитячих робіт «Поезія Шевченка очима дітей…»(втілення народного духу, свободи, боротьби за волю у творах Т.Г.Шевченка) та виставку творів Т.Г. Шевченка «Я відкриваю Шевченка»; випустили літературну газету «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».

Вихователі центру провели класні години на тему «Повіруєм ще трохи  в волю, а потім жити почнемо…» (визначення кола провідних мотивів лірики Т. Шевченка періоду арешту та заслання).

Логічним завершенням відзначення шевченківських днів стало проведення загальношкільного літературного проекту « Нові аспекти творчості Т. Шевченка

«О доле моя! Моя країно! Коли я вирвусь з ції пустині?» – літературна розповідь про період арешту та заслання поета.

У першій частині проекту присутні переглянули фільм «Географія заслання Т. Шевченка» (підготувала Агаркова О.В., вчитель української мови і літератури). Він  допоміг дітям зрозуміти яких різких змін зазнавало Шевченкове життя. Після звільнення з кріпацтва доля митця ніби змінилася: навчання в Академії мистецтв, твори друкують у журналах та альманахах, після тривалих блукань на чужині поет повернувся у рідний край. І раптом усе зруйнувалося… Переслідування, допит, ув’язнення, солдатчина…У людини було відібрано все: родину, волю, друзів, право на творчість. Зроблено все, щоб убити живу душу. Твори поета конфісковані, ім’я заборонене. Десять років заслання. Десять років невимовно тяжкої солдатської муштри під постійним наглядом «недремного ока»….

Друга частина – розповідь  з використанням мультимедійної презентації «Творчість Т. Шевченка періоду заслання». Крилова С.В., вчитель української мови та літератури,  розкрила присутнім одну із цікавих і водночас маловідомих сторінок біографії Тараса Григоровича — це участь у географічних експедиціях, зокрема Аральській у 1848-1849 рр. та його захоплення малюванням. Перебуваючи на засланні, Шевченко змальовував краєвиди  і місцевих жителів-казахів. Завдяки цим картинам європейська наука вперше побачила півострів Мангишлак і дізналася про його минуле.

Казахський письменник Мустафін говорить: «У Тарасові Шевченку ми бачимо одного з перших писемних поетів землі казахської. Він був і одним із перших художників нашого народу. Не тільки Україна та Росія, а й мій Казахстан виховав у ньому полум’яного борця за свободу. Недарма наш народ назвав його Ікин-Тарази — поетом справедливим».

Конкурс «Ерудит»-2017 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

На виконання наказу Департаменту освіти і науки від 20.02.2017 № 66 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед учнів 12-го класу КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1» 15 березня 2017 року на базі центру був проведений перший тур Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед учнів 12-х класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До складу журі І етапу конкурсу увійшли: Гринюк О.І., головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – голова журі; Волошин С.З., методист НМЦ безперервної педагогічної освіти ІППОЧО – заступник голови журі; Дубровіна Л.І., голова УТОГ Чернівецької області; Савчук О.О., директор КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр№1»; Бічікова О.К., заступник директора з навчально-виховної роботи КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр№1» та педагоги центру.

Учням було запропоновано написати перекази з тем «Рятівники», «Камінь», «Любов до малювання», а також виконати різнорівневі тестові завдання з української мови та літератури, математики, фізики, хімії, біології, історії, географії, української жестової мови.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовка до конкурсу стала хорошим стимулом для учнів повторити набуті знання з навчальних дисциплін.

Учасники та призери були нагороджені грамотами та подяками.

За результатами конкурсу І місце посів Зеленчук Іван, який буде представляти заклад  на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» в місті Києві у квітні 2017 року.

                              Підготувала голова методичного об’єднання  вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін Агаркова О.В.

Мила матусю, моя ти єдина!

З першим весняним подихом приходить в наші домівки радісне свято любові та краси – 8 Березня! Це той особливий день, коли всюди відчувається присутність весняного тепла і щирої радості.

Саме так, 2 березня 2017 року пройшло свято «Для Вас найкращих…» в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1. Продовжувати читання Мила матусю, моя ти єдина!

Формування в учнів з особливими освітніми потребами мовної компетенції

Формування в учнів з особливими освітніми потребами  мовної компетенції в процесі розвитку  усної комунікації під час навчально-корекційної та виховної роботи

Мала Н.І. (доповідь)

Одною з головних умов ефективності навчально- корекційного процесу в школі для дітей з особливими освітніми потребами є створення слухо – мовного середовища.  Це обумовлено тим, що формування мовної діяльності, розвиток мовних компетенцій, виховання мовної поведінки – одне з найважливіших напрямків  корекційної роботи з дітьми з порушеннями слуху, що забезпечує їх ефективну соціальну адаптацію та інтеграцію в суспільство. Невиразна або маловиразна мова перешкоджає встановленню контакту дитини з оточуючими її людьми. З іншого боку, сама якість навчання вимові зумовлюється організацією всього життя закладу, а саме мовним режимом. Продовжувати читання Формування в учнів з особливими освітніми потребами мовної компетенції

День пам’яті Героїв Небесної Сотні у навчально-реабілітаційному центрі № 1

20 лютого 2017 року вихованці Чернівецького  обласного  навчально-реабілітаційного центру № 1 зібралися разом, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття на Майдані Незалежності у місті Києві під час революції Гідності. Саме у цей день учні згадали події, що сколихнули весь світ, змінили хід історії.

Нехай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Нехай кожен з нас запалить свічу пам’яті, яка буде даниною поваги тим, хто навічно пішов від нас, але залишився у наших серцях!

Слава Україні! Героям Слава! Вічна пам’ять Небесній Сотні!

Бажаємо щастя у День всіх закоханих

Вона прийшла непрохана й неждана,
І я її зустріти не зумів.
Вона до мене випливла з туману
Моїх юнацьких несміливих снів.

Вона прийшла, заквітчана і мила,
І руки лагідно до мене простягла,
І так чарівно кликала й манила,
Такою ніжною і доброю була.

І я не чув, як жайвір в небі тане,
Кого остерігає з висоти…
Прийшла любов непрохана й неждана —
Ну як мені за нею не піти?

Василь Симоненко