Майстер-клас педагогічної творчості

        З 4 по 8 грудня 2017 року в рамках декади «Майстер-клас педагогічної творчості» вчителі методичного об’єднання корекційно-розвиткової роботи проводили творчі звіти.

  Вчитель індивідуальної роботи Калініна Н.Л. провела відкрите індивідуальне заняття у підготовчому – А класі «Автоматизація звука [ч]. Розпізнавання мовного матеріалу з теми «Орієнтація у просторі». Педагог закріплювала правильну вимову [ч] у складах і словах; розвивала когнітивні процеси; працювала над ритміко-інтонаційною структурою та злитністю мовлення.

    Логопед Столощук О. В. провела заняття в 3 класі «Рідна сімя – колиска людини. Автоматизація звука [с] у словах», під час якого формувала в учня уміння узгоджувати іменник з прикметником та дієсловом; розвивала мовну артикуляцію, фонематичний слух, збагачувала активний словник.

      Вчитель української жестової мови Дяків С.М. провів урок в 7-А класі на тему «Найуживаніші жести-дії». Під час уроку педагог закріпив з учнями знання про найуживаніші дієслова, вчив відтворювати їх жестовою мовою та правильно дактилювати; розвивав пам’ять, збагачував словниково-жестовий запас слів.

Проведення декади «З Україною у серці» з національно-патріотичного виховання у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

     З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, толерантності, любові до рідної землі, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій українського народу, здатності зберігати свою національну ідентичність з 27.11.2017 по 08.12.2017 в рамках освітньо-виховного проекту «З Україною у серці» було проведено декаду відкритих виховних занять з національно-патріотичного виховання, а саме: виховні заняття з використанням інтерактивних технологій «Українська символіка» (підг.-а клас, Бучинська А.І.), «Люблю квітучу Україну» (8-в клас, Добрань Н.В.), «Є у нас одна – єдина Батьківщина – Україна» (8-б клас, Гакман Г.С.), «Вітчизна – це не хтось і десь. Я – теж Вітчизна» (7-а клас, Дегтяр С.В.), «Український віночок – наш оберіг» (2 клас, Дулова О.О.), «Краса народних звичаїв і оберегів» (3 клас, Дамаскін Н.К.), «Козацькому роду нема переводу» (5 клас, Гончар О.Ю.), віртуальна подорож «Сім чудес України» (8-а клас, Микосянчик Ю.М.), заняття-подорож «Зустріч з українськими казками» (1-а клас, Черневич Д.О.), творчі проекти «Великі українці на банкнотах України» (10 клас, Горман І.О.), «Національні атрибути українського народу» (12 клас, Токарева Г.І.), виховна година «Україна – Європейська держава» (9 клас, Мацієвська Л.Т.).

  Такі заходи сприяють формуванню в учнів усвідомлення власної причетності до майбутнього рідного краю, свого народу, своєї держави, розуміння необхідності дотримання конституційних і правових норм, набуття ними соціального досвіду, формування у молоді міцної громадянської позиції, прагнення до виявів відповідальної патріотичної поведінки, зміцнення світогляду справжнього патріота України.

Відзначення Міжнародного Дня людей з інвалідністю в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

     З 30 листопада по 4 грудня 2017 року в  Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 відбулися заходи з відзначення Міжнародного Дня людей з інвалідністю. Заходи були спрямовані на виховання толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, на руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар’єрів, які виключають або обмежують їх участь у повноцінній життєтворчій діяльності.

       У 7-12 класах були проведені бесіди «В ім’я добра і милосердя». Для учнів підгот.-7 класів адміністрація ТРЦ Fantasy Town організувала безкоштовне катання на роликах та розваги в дитячому лабіринті, а старшокласники мали змогу  переглянути фільм в кінопалаці «Чернівці». Педагогічний та учнівський колективи щиро вдячні всім, хто долучився до організації та проведення заходів до Дня людей з інвалідністю.

Проведення уроку щодо Глобальних цілей сталого розвитку в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

У Всесвітній день дитини 20 листопада 2017 року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосив про початок проекту «Найбільший урок у світі» - ініціативи, яка познайомить 15 тисяч дітей в Україні із Глобальними цілями сталого розвитку, які були прийняті Генеральною асамблеєю ООН.

У 2015 році світові лідери затвердили 17 глобальних цілей, які мають на меті викорінити бідність, подолати нерівність та несправедливість, зупинити зміну клімату до 2030 року.

27 листопада 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 волонтерами ООН був проведений урок щодо Глобальних цілей сталого розвитку, який мав на меті надати дітям власну платформу для порятунку дитячих життів, боротьби за їх права та реалізації їх потенціалу. Волонтери розповіли дітям про Глобальні цілі, освіту, мир, рівність та права дітей, запропонували взяти участь в інтерактивних вправах, а також провели заняття з міжнародної жестової мови.

Вшанування Дня Гідності та Свободи, Дня пам'яті жертв голодоморів в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи та Дня пам’яті жертв голодоморів з метою вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей з 20.11.2017 по 24.11.2017 в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 були проведені заходи, наповнені громадянсько-патріотичним змістом: загальношкільна лінійка «День Гідності та Свободи – крок у Європу», урок мужності «Будемо гідні слави героїв» для учнів 7–12 класів, виховна година «Герої Небесної сотні – взірець мужності, патріотизму, любові до рідної землі», відеоурок «Зима, що нас змінила», «Майдан», під час якого учні 4-12 класів мали змогу переглянути документальні фільми про події, які відбувалися на Євромайдані, бесіда до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні «Запали свічку пам’яті». Учні старших класів відвідали музей воєнної історії краю, де ознайомились з експонатами, що розкривають події, пов’язані з розвитком військових формувань на території краю та їхньої участі у бойових діях.

Упродовж тижня учні 4-12 класів взяли участь у підготовці тематичної виставки творчих робіт «Вічна пам'ять і слава героям». Кращі роботи вихованців центру, у яких вони втілили власне розуміння і бачення цієї теми, були представлені на виставці. Завершився тиждень покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної сотні.

                                                                                                  Деренькова Г.А.

«Лицар слова» (до 100-річчя з дня народження М.Івасюка)

Підготувала Агаркова О.В.,

голова методичного об’єднання

суспільно-гуманітарних дисциплін

Чернівецького обласного навчально-

реабілітаційного центру №1

     Кожна місцина у нашій державі славиться відомими земляками, які внесли свій вклад у розвиток культури і мистецтва. Із старовинним містом Кіцманьпов’язано чимало  славних сторінок літератури й мистецтва України. Саме тут, у Кіцмані, народився український  письменник й творець історії буковинського краю Михайло Івасюк, 100-річчя з дня народження якого відзначаємо цьогоріч.

    З 20.11.2017 по 24.11.2017 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 пройшов тиждень літератури рідного краю, присвячений цій даті. Впродовж  тижня педагоги і учні збирали цікаві матеріали про життєвий шлях і літературну діяльність М. Івасюка, проводили екскурсії та зустрічі. Бібліотекар центру, Нестеренко І. Д., оформила виставку творів – спогадів про М. Івасюка «Я біля вас…» та  літературну газету «Славетна родина».«Від музею – до центру духовності і культури» – під такою назвою пройшла екскурсія в музей родини  Івасюків. Цікава розповідь екскурсоводів нікого не залишила байдужим.  Діти  захоплено ділилися враженнями від побаченого з педагогами та однолітками.

    Підсумком тижня стала літературна розповідь про письменника, літературознавця, фольклориста  М.Івасюка «Лицар слова», яку підготували вчителі української мови та літератури Коверзнєва Л.Г., та Крилова С.В. Провідною тезою заходу стали слова М. Івасюка : «Як ту землю не любити, Та ж за нею серце гине, Ах, для неї тільки жити, Для вільної України!»

Шкільна бібліотека Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 за здоровий спосіб життя

     З 02  по 27 жовтня 2017 року у Чернівецькому обласному навчально-реабіліта-ційному центрі №1 проводився місячник бібліотеки під гаслом «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя» з метою формування ціннісної мотивації учнів на розвиток фізичної, соціальної та морально-духовної, здорової особистості зі стійкими переконаннями й системою знань про здоров’я.

     Члени бібліотечного активу разом з бібліотекарем склали план проведення заходів та затвердили відповідальних.

     Традиційними у закладі є позакласні читання творів В. Сухомлинського «Будь природі другом» для учнів молодших класів. Вихователі 4 – 12 класів провели бесіди: «Якщо хочеш бути здоровим», «Наше здоров’я», дискусію «Земля просить допомоги».

     Бібліотерапія одна із цікавих і корисних нетрадиційних форм роботи з дітьми. Прикладом такої роботи стало заняття для учнів 6–8 класів «Народна мудрість про здоров’я, як життєве благо», під час якого діти переконалися, що  лікувальне читання знімає стрес, розширює діапазон приємних переживань, має великий вплив на духовний розвиток і моральні орієнтири, покращує роботу мозку, розвиває комунікабельність.

    Ефективними методами роботи бібліотеки центру щодо здорового способу життя ­– є організація книжкових виставок. Бібліотекар центру Нестеренко І.Д. оформила книжкові виставки «Твій вибір – твоє життя», «Чистота – запорука здоров’я», «Обереги здоров’я». Своє бачення здорового способу життя учні 4 – 8 класів втілили у малюнках, які презентували на виставці «Здоров’я очима дітей».

     У рамках місячника бібліотеки старшокласники переглянули відеоролик «Чорно-біле кіно» та разом з психологом центру Вовчук М.Ф. обговорили проблему вживання психоактивних речовин серед учнівської молоді.

    Інформативною та повчальною стала зустріч з працівником юстиції пані Галиною, яка ознайомила учнів із заходами по запобіганню торгівлі дітьми, як не потрапити у подібну ситуацію, де шукати допомоги та підтримки у разі потреби.

     На завершення місячника бібліотеки учні 7–12 класів переглянули презентацію «Молодь обирає здоровий спосіб життя».

     Такі заходи формують навички здорового способу життя, виховують у дітей свідомий підхід до здорового харчування, почуття відповідальності до власного здоров’я та відмову від шкідливих звичок.

Проект рішення педагогічної ради 01.11.2017

 1. Роботу педагогічного коллективу центру з екологічного, трудового виховання та організації учнівського самоврядування визнати задовільною.
 2. Провести моніторинг ефективності  діяльності органів учнівського самоврядування.

Вовчук М.Ф.
листопад -квітень 2018

 1. Заслухати звіти наставників органів учнівського самоврядування на нараді при директорові центру.

Наставники органів учнівського самоврядування травень 2018

 1. Створити школу резерву лідерів учнівського самоврядування.

Соціально-психологічна служба, Матейчук Ю.М. листопад 2017

 1. Здійснювати природодослідницьку та природоохоронну діяльність учнів під час виховного процесу.

Вихователі підг.–12 класів упродовж 2017-2018 навчального року

 1. Створити екологічну стежину на території дошкільного закладу. Систематизувати тематику занять-милувань природою в різні пори року.

Вихователі д/в Тодорюк С.С., Коротчук І.М., Семенова Т.В., Заплітнна К.В., Собашевська О.А. квітень- травень 2018 року

 1. Вивчити досвід роботи навчальних закладів України для дітей з особливими потребами з питань продовження навчання та подальшого працевлаштування випускників.

Соціально-психологічна служба, Деренькова Г.А. До 15.02.2018

 1. Провести анкетування учнів 9-12 класів на професійну придатність, круглий стіл «Моя майбутня професія».

Вовчук М.Ф.                            березень-квітень 2018

 1. Провести освітній тренінг для батьків «Праця як важливий засіб ранньої соціалізації дитини».

Вихователі підг.–4 класів  березень 2018

 1. Залучати учнів центру до участі в міських та обласних екологічних заходах акціях, конкурсах.

Деренькова Г.А.                    упродовж 2017-2018 навчального року

 1. Розробити проект формування екологічного розвивального середовища, як один із шляхів становлення екологічної компетентності дітей та фахової готовності педагогів і батьків.

Молоч О.М., Тодорюк С.С.,  Гринчук О.Д., Ланівська М.Г. Упродовж 2017-2022 років

Декада екологічного виховання «Екологічний марафон» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

З 17 жовтня по 27 жовтня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 була проведена декада екологічного виховання «Екологічний марафон». У рамках декади проводились заходи спрямовані на формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, відчуття відповідальності за неї, як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі, а також  виховання в учнів любові до природи рідного краю, дослідження її флори  і фауни, збереження екологічного стану лісових, лугових та водних ресурсів формування екологічної культури.

Щоденні заходи мали розвивальний, виховний та пізнавальний характер. Особливо цікавими та повчальними були такі заходи: кінолекторій «Земля – наш дім» (Костенко Л.В.); інформаційно-просвітницька година «Екологічними стежками» для 7-12 класів (Токарева Г.І.); година спілкування в 12 класі «Сторінками Червоної книги» (Гринчук О.Д.); екологічна подорож «Цілющі скарби рідної землі» в підг.–а класі (Бучинська А.І.); заняття з використанням дослідів для учнів 1-а класу «Що про воду треба знати, щоб її не розтрачати» (Черневич Д.О.); екскурсія в мобільний планетарій «Зародження життя на Землі» (Мацієвська Л.Т.).

Під час виховного заняття «Година екологічної грамотності» (вихователь Микосянчик Ю.М.) учні 8-9 класів на практиці осягнули взаємозв’язок збереження довкілля з економією енергоносіїв, відповідального й раціонального поводження з відходами.

Керівники гуртків «Візерунок» Козак О.В., «Природа, фантазія, творчість»          Маруніч Л.А. представили роботи з природного матеріалу учнів підг.–12 класів на виставці «Краса врятує світ».

Вихованці закладу активно, із захопленням взяли участь в екологічній акції «Батарейки, здавайтесь!», чим підтвердили своє розуміння відповідальності  кожної людини за екологічну чистоту нашої планети.

Дякуємо всім за небайдужість до проблеми збереження довкілля, активну участь у проведенні декади «Екологічний марафон»! Сподіваємось, що до таких акцій залучатиметься все більше людей, адже природоохоронна справа залежить від свідомості кожної людини, її відповідальності за долю рідної природи.

Червона Шапочка завітала до малят на осіннє свято

     27 жовтня на дошкільному  відділенні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 відбулося осіннє свято за мотивами казки «Червона Шапочка на новий лад».

     До цієї події готувалися заздалегідь. Починаючи з вересня, діти разом з вихователями заготовляли природні матеріали, з яких до свята виготовили цікаві вироби. Батьки теж долучилися до організації виставки дитячих робіт «Осінній вернісаж», виготовивши оригінальні композиції.

     У рамках екологічного проекту педагоги та батьки групи дітей раннього дошкільного віку підготували фотовиставку «Досліджуємо вдома».

     Свято розпочалося танцем Червоної Шапочки із звірятами, в якому діти проявили свої акторські здібності та відчуття музичного ритму. Сюжет казки «Червона Шапочка на новий лад» поділений на чотири дії.  У кожній з них Вовк створює перешкоди Червоній Шапочці та її друзям, подолавши які, головна героїня скорочує шлях до бабусиного будиночка.

    Під час гри «Світлофор», малята переконали Вовка, що добре  знають правила дорожнього руху. Чітке та виразне декламування віршів про осінь допомогло вихованцям скоротити шлях до бабусі. Останнім випробуванням для Червоної Шапочки та її друзів стала естафета.

    Щаслива бабуся пригостила Червону Шапочку, звірят та гостей свята смаколиками (танець «Тістечка»). Казка завершилася дружнім флешмобом.