Участь учнів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 в обласному конкурсі «Ігри патріотів УТОГ»

13 травня 2017 року учні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1, взяли участь в обласному конкурсі «Ігри патріотів УТОГ», який спрямований на популяризацію змістовного дозвілля серед нечуючої молоді, їх широкого залучення до фізичної активності, пропаганду серед них здорового способу життя, виховання учасників команд у дусі патріотизму.

Команди змагалися не тільки в спортивних, а й у творчих, інтелектуальних конкурсах. Організатори змагань ставили складні завдання, тому учасникам довелось проявити свою спритність, кмітливість, знання. Наша команда «Молодь України» проявила хороший рівень підготовки, згуртованість і велике бажання перемогти.

Адміністрація, педагогічний та учнівський колективи центру щиро вітають з перемогою і другим призовим місцем нашу команду «Молодь України». Бажаємо їм міцного здоров’я та надалі впевнено крокувати до нових перемог.

День кохлеарного імпланта в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

13 травня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 вперше відзначили «День кохлеарного імпланта в Україні». Зустріч була організована за сприянням адміністрації центру, отоларинголога Сторожинецької районної лікарні Багрія П.М., сурдопедагога Молоч О.М., вчителя-дефектолога Малої Н.І. Це можливість для чергової зустрічі батьків та спеціалістів, які працюють з дітьми з кохлеарними імплантами.

Багрій П.М. розповів учасникам семінару про розвиток кохлеарної імплантації в Україні. Сурдопедагог Молоч О.М. поділилася власним досвідом роботи з такими дітьми. А на завершення зустрічі запропонували переглянути відео, де діти центру продемонстрували свої можливості та таланти.

Також на зустрічі презентували буклети «Інтегровані етапи розвитку», «Крок за кроком до кохлеарної імплантації», «Слух і наука», які сприяють поширенню інформації серед фахівців та батьків щодо очікуваних результатів стосовно розвитку дитини з КІ.

Провели фотосесію з банером і кульками, кожна з яких втілює заповітне бажання кожної сімї, кожної дитини – ЧУТИ!

Сподіваємося  на подальшу співпрацю з батьками та спеціалістами!

Зустріч з педагогами та учнями технологічного ліцею м. Біволаріє (Румунія) на базі комунального загальноосвітнього навчального закладу «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1»

З 05.05.2017 по 06.05.2017 в рамках транскордонної співпраці у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 відбулась зустріч з педагогами та учнями технологічного ліцею м. Біволаріє (Румунія).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Бічікова О. К. ознайомила гостей з програмою перебування. Після цього відбулось знайомство з матеріально-технічною базою закладу, гості з Румунії відвідали урочистий захід «Презентація творчих здобутків учнів центру».

Під час круглого столу українські та румунські колеги обмінялись досвідом роботи. Заступник директора з виховної роботи Деренькова Г.А. розповіла про один із аспектів виховної роботи «Розвиток творчих здібностей дітей з порушеннями слуху» та представила вихованців центру, які залучені до запланованих заходів.

Учасники зустрічі, учні з технологічного ліцею м. Біволаріє (Румунія) та вихованці Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 взяли участь в спортивно-розважальній грі квест «Mind Game», побували на екскурсії, під час якої познайомилися з архітектурною перлиною Чернівців – Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича. Незабутні враження у гостей залишилися і після відвідин Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської.

На завершення була підписана угода про міжнародне партнерство та подальшу співпрацю з навчання та виховання дітей з порушеннями слуху між педагогами соціально-технологічного ліцею для глухих дітей м. Біволаріє (Румунія) та педагогами Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1, яка слугуватиме передумовою до інтеграції в європейському суспільстві.

День цивільного захисту у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

28 квітня 2017 року з метою підвищення рівня обізнаності щодо надзвичайних ситуацій і подій техногенного та природного характеру, відпрацювання дій та навичок учнів при загрозі життю та здоров’ю, перевірки теоретичних та практичних знань учнів щодо основ безпеки життєдіяльності в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбувся День цивільного захисту.

Підготовка до Дня ЦЗ проводилася упродовж місяця і містила такі заходи:

– розроблення та своєчасне доведення до виконавців наказу про підготовку і проведення Дня ЦЗ, інших розпорядчих, плануючих та навчальних документів;

– детальне планування майбутнього виконання усього комплексу заходів Дня ЦЗ;

– вивчення адміністрацією центру, вчителями та іншими працівниками нормативно-правових документів сфери цивільного захисту та планів навчального закладу;

– оновлення наочної агітації, відеотеки, літератури з питань цивільного захисту, обладнання тематичних виставок тощо;

День цивільного захисту розпочався з евакуації учнів за сигналом «Увага всім!» та шкільною лінійкою, на якій заступник директора з навчально-виховної роботи Бічікова О.К., начальник штабу ЦЗ, оголосила план проведення Дня ЦЗ. Особливу увагу педагоги приділили навчанню дітей правилам поводженню з вибухонебезпечними предметами та поводженню під час небезпеки техногенного характеру. Відповідно до плану проведення Дня ЦЗ були проведені тематичні уроки «Організація використання заходів ЦЗ в разі виникнення надзвичайних ситуацій: виробничих аварій, катастроф, стихійних лих». Вчителі спільно з учнями старших класів творчо організували перегляд актуальних тематичних презентацій та навчальних відеофільмів, мультфільмів. Були організовані та проведені практичні тренування «Перша допомога при травмах (кровотечі, переломи, вивихи)», «Евакуація постраждалого», «Перша допомога при теплових та сонячних ударах» та інші, які плавно переходили у навчально-тренувальне заняття для старшокласників «Основи медичних знань». Для молодших школярів було проведено вікторини, рольові ігри, змагання, тренування, відпрацювання дій за сигналами оповіщення при надзвичайній ситуації.

Бібліотекарем та педагогом-організатором центру були оформлені виставки малюнків та книг на відповідну тематику.

Такі заходи проводяться щорічно наприкінці навчального року і є своєрідним підведенням підсумків засвоєння учнями матеріалу з основ безпеки життєдіяльності.

Ерудит-2017

Випускник  комунального загальноосвітнього навчального закладу «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1» переможець XI  Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» 2017

 

19 квітня 2017 року в м. Києві    на базі Культурного центру Українського товариства глухих (вул. Курська, 6)  відбувся заключний  етап XI Всеукраїнського  конкурсу “Ерудит» серед  дітей глухих та зі зниженим слухом. Місто Чернівці представляв учень 12 класу комунального загальноосвітнього навчального закладу  «Чернівецький          обласний навчально- реабілітаційний центр № 1» Зеленчук Іван.

Журі було представлено заступником Міністра освіти і науки України П.К. Хобзей, докторантом лабораторії сурдопедагогіки, кандидатом педагогічних наук, старшим науковим співробітником Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Литовченко С.В.,головаою ЦП УТОГ Чепчиною І.І., першим заступником  голови ЦП УТОГ Кривко Т.О.  та іншими.

Конкурсантам було запропоновано два завдання: розв’язування тестів з різних навчальних дисциплін та твір  на тему «Яким я бачу своє майбутнє життя» .  За перемогу боролися 23 дванадцятикласники –  представники  всіх областей України.

За результатами конкурсу наш учень, Зеленчук Іван, посів почесне ІІІ місце.

Сердечно вітаємо переможця!!!!

Свято воскресіння

Дорогі колеги!

Христос Воскрес! Все навколо квітне і пахне! Так нехай і у вашому житті завжди буде весняна пора, пора творення і відродження. Нехай душа ваша ніколи не знає печалі і туги, а серце нехай завжди сміється і радіє. Нехай ваше життя завжди буде повною чашею. Здоров’ям і щастям повниться ваша доля! Рідні і улюблені люди нехай живуть здорові і радують вас! Хай завжди в цей день за великим святковим столом збирається ваша сім’я! Миру і спокою вам, щасливих хвилин відпочинку! Христос воскрес!

Конкурс «Розквітай, писанко!» в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

Одним із символів Великодніх свят в Україні є писанка. Традиція її виготовлення сягає сивої давнини, продовжується вона і нині. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу – приносить добро, щастя, захищає від усього злого.

З метою збереження українських народних традицій виготовлення писанок, Великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва 7 квітня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулася передсвяткова виставка композицій «Розквітай, писанко!».

Учні центру разом з педагогами продемонстрували свої смаки, здібності, уміння у різних техніках писанкарства. Серед представлених зразків – дерев’яні писанки, прикрашені бісером, стрічками, нитками, писанки, виготовлені технікою «Декупаж», цікаві композиції, вишивки, тематичні вироби.

Всі учасники виставки та глядачі отримали позитивні емоції.

Вітаємо усіх з Великоднем! Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаємо радості, здоров’я, добробуту і благополуччя!

?
?
?

«Атестація педагогів– 2017» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

28 березня 2017 року згідно з «Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, та планом заходів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 було проведено засідання атестаційної комісії.

Адміністрацією центру впродовж 2016/2017 навчального року вивчався рівень кваліфікації, використання інноваційних технологій, професійної діяльності, самоосвіти  та загальної культури педагогів, які атестувалися.

У цьому навчальному році підлягали атестації 13 педагогів. Впродовж року вони виступали з доповідями на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад центру, під час практичних семінарів. Проводили  відкриті уроки, виховні заняття та позакласні заходи. Вчителі та     вихователі активно брали участь у загальношкільних заходах: огляді навчально-методичної та естетичної бази кабінетів, класів; конкурсі на кращий методичний посібник; розробляли дидактичні, наочні матеріали.

На засіданні шкільної атестаційної комісії з кожним педагогом було проведено співбесіду. Протягом навчального року здійснювалася оцінка їх роботи. За наслідками проведеної роботи члени атестаційної комісії проголосували  за те, щоб порушити клопотання перед обласною атестаційною комісією про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» педагогам  Гринчук О.Д., Карпенко О.А., Криловій С.В., Кузьменко Н.В., Малій Н.І., Молоч О.М., Мацієвській Л.Т., Присяжнюк О.Г., Фуштей О.О.. Педагогам Грунтею С.В. та Черневич Д.О. було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»; Заплітній К.В. та Соболєвій Н.А. – кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

Упродовж атестаційного періоду педагоги центру продемонстрували високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, досконале володіння ефективними формами та методами педагогічної діяльності, досягнення вагомих результатів у вирішенні навчально-виховних завдань.

Щиро вітаємо педагогів із професійними здобутками!

Кобзареве слово

23 березня 2017 року у Чернівецькому обласному навчально – реабілітаційному центрі №1 відбулися літературні читання поезій Т.Г.Шевченка.

Захід розпочався відомою піснею на слова Кобзаря «Реве та стогне Дніпр широкий».

Вчитель української мови та літератури Нестеренко І.Д. у своєму виступі розкрила пісенну – поетичну грань таланту Шевченка, адже більшість його віршів покладені на музику відомого українського композитора М.Лисенка.

Тепло зустріли присутні читців поезій Кобзаря, учнів 6 – 12 класів, які продемонстрували акторські здібності у декламуванні віршів, інсценівок. Виступи дітей супроводжувались мультимедійною презентацією. Під музичний супровід учень 7 класу Ткаченко В. прочитав «Заповіт». За цікавий і змістовний захід учням та педагогам висловила вдячність директор центру Савчук О.О..  На згадку про зустріч з поезіями Кобзаря учасники заходу зробили пам’ятні світлини.