Наші досягнення

Передчуття і звершення у світі науки

З метою активізації пошуково-пізнавальної діяльності учнів, поглиблення інтересу школярів до вивчення предметів природничо-математичного циклу, створення позитивної мотивації навчання та вдосконалення професійної майстерності педагогів з 17.02 по 24.02.2016 року у ЧОНРЦ №1 проходив тиждень природничо-математичних дисциплін «Передчуття і звершення у світі науки». До реалізації мети долучились усі вчителі методичного об’єднання та учні середніх і старших класів.
Дванадцятикласники разом з вчителем фізики Присяжнюк О.Г. запросили адміністрацію центру і членів методичного об’єднання природничо-математичних дисциплін на презентацію науково-популярного альманаху «Неймовірні історії про світло або корпускулярно-хвильовий дуалізм». Учні розглянули концепцію наукового вчення про природу світла в історичному розвитку, проаналізували властивості фотонів, поглибили уявлення про закономірності пізнання матеріального світу. Театралізовані наукові посиденьки основоположників квантової механіки Макса Планка, Альберта Ейнштейна і Луї де Бройля у виконанні старшокласників сприяли розвитку ерудиції, інтелекту та формуванню діалектико-матеріалістичного підходу при вивченні природних явищ.
Вчитель біології Гринчук О.Д. провела нетрадиційний урок-екскурсію «Царство Тварин» у зоологічному музеї ЧНУ імені Юрія Федьковича. Учні 7 та 8 класів вивчали основні систематичні категорії царства Тварин на прикладі експонатів музею. Такі уроки не тільки розширюють знання школярів про тваринний світ, але й сприяють вихованню екологічної культури та бережливого ставлення до навколишнього середовища.
Усі ми живемо у світі, де треба дотримуватись певних норм, зокрема, правил поведінки на дорозі. Виконання цих правил – це збережене здоров’я та життя людини. Нерідко винуватцями дорожньо-транспортних пригод є діти, які граються поблизу доріг, переходять вулицю у невстановлених місцях, неправильно здійснюють посадку в маршрутні транспортні засоби. Варто звернути увагу на те, що школярі – це особлива категорія пішоходів і пасажирів, яких потрібно навчати правилам поведінки на дорозі, використовуючи різноманітні форми та методи. Вчителю географії та основ здоров’я Костенко Л.В. на загальношкільному заході «Безпека на дорозі – безпека життя» з допомогою інтерактивної бесіди, навчальної гри, презентації проектних досліджень старшокласників вдалося активізувати знання вихованців центру про правила дорожнього руху і культуру поведінки у громадському транспорті.
Вчитель-методист Бічікова О.К. підготувала та провела інтерактивний урок «Многочлени. Додавання і віднімання многочленів» у 8 класі. Учні закріпили вміння виконувати дії з многочленами, удосконалювали обчислювальні навички, розвивали логічне мислення, культуру математичного мовлення, спостережливість, уважність, інтелектуальні творчі здібності та вміння працювати в команді.
Учні 5 класу здійснили незабутню подорож у королівство Многокутників на тему: «Многокутники. Види трикутників». Вчитель математики Грунтей С.В. познайомив школярів з жителями королівства: Ламаною та Многокутником, сприяв формуванню математичного мислення, розвитку вмінь учнів самостійно аналізувати і робити висновки, навичок застосовувати вивчений матеріал при розв’язуванні задач. Кульмінацією уроку стало знайомство з родиною Трикутників. П’ятикласники майстерно перевтілилися у представників родини – Рівнобедрений, Рівносторонній та Різносторонній трикутник, які захоплено розповідали про свої властивості, підбадьорюючи прагнення однокласників краще вивчати математику.

Написала Присяжнюк О.Г., голова МО природничо-математичних дисциплін