Скарбниця досвіду

Фізичний вояж  «Лабіринти загадок та відкриттів»  (розробка уроку)

Вчитель фізики: Присяжнюк О.Г.

Агаркова О.В.

 вчитель української мови та літератури.

 Без нестандартного мислення та нових концепцій рух вперед неможливо.

Едвард де Боно

     Зазвичай, коли ми намагаємося думати над рішенням будь-якої ситуації, ми стикаємося з декількома труднощами. По-перше, ми часто взагалі не схильні думати над рішенням, замість цього обмежуючись емоційною реакцією, яка зумовлює нашу подальшу поведінку. По-друге, ми невпевнені, не знаючи, з чого почати і що робити. По-третє, ми намагаємося одночасно утримувати в думці усю інформацію, що відноситься до завдання, бути логічними, бути креативними, бути конструктивними і так далі, і усе це зазвичай не викликає нічого, окрім плутанини і замішання.

     Пропоную Вам розглянути цікавий метод із застосуванням концепції паралельного мислення методу Едварда де Боно «Шість капелюхів мислення», який дозволяє цікаво, логічно, а головне структуровано подати дітям навчальний матеріал.     Метод «Шести капелюхів» – це простий і практичний спосіб здолати подібні труднощі за допомогою розділення процесу мислення на шість різних режимів, кожен з яких представлений капелюхом свого кольору. Цей метод я взяла за основу, готуючи урок української літератури за творчістю Ю. Винничука, а саме його повість-казкою «Місце для дракона».

«Місце для дракона» (розробка уроку)

                          ”100 річчя Буковинського віча”                                                                       (розробка уроку) (презентація)                                                Агаркова О.В. вчитель української мови та літератури