Поради психолога для педагогів та батьків

Поради психолога під час карантину

Як правильно планувати час під час карантину.
Корисні підказки

Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров'я, а ще й для тренування навички планування справ. Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити.

У всьому світі 2 квітня відзначається Міжнародний день інформування про аутизм.
Про це важливо говорити і з нашими педагогами, батьками та дітьми.

Що таке АУТИЗМ?
Аутизм, або розлад аутистичного спектра (РАС), – термін, який використовується для опису групи розладів розвитку центральної нервової системи. До розладу аутистичниго спектра (РАС) належать: дитячий аутизм, атиповий аутизм, синдром Аспергера, органічний аутизм і аутистичний розлад. Всі ці терміни описують різні прояви одного порушення. Аутизм часто супроводжується іншими розладами. Значна частина людей з РАС (від 25 до 50%) мають супутню розумову неповносправність, можуть проявлятися також порушення моторики і координації, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, порушення сну. Для людей з РАС також характерні особливості сприйняття інформації, труднощі з концентрацією уваги та дратівливість.

Рекомендації, вправи для розвитку дітей із порушеннями мовної та особистісно-емоційної сфери

Ігри для розвитку дрібної моторики рук

У розвитку мовлення вашої дитини вам допоможуть ігри на розвиток дрібної моторики. Це справді так, адже дослідження науковців підтверджують, що на кінчиках пальчиків знаходяться нервові центри, тісно пов’язані з мовленням. Рухи пальців стимулюють дозрівання центральної нервової системи і прискорюють розвиток мовлення дитини. Запропоновані вправи допоможуть дошкільнику розвинути дрібні м’язи рук, підготують до опанування навичок письма та стимулюватимуть його мовленнєвий розвиток. Крім того, покращують пам’ять, розумові здібності, знижують емоційне напруження, розвивають координацію рухів, силу і спритність рук, і, звичайно, мовлення.

Підбірка для стабілізації емоційного стану

Викладаємо перелік дієвих вправ для самодопомоги, підібраних та розроблених психологами.