Структура Центру складається з відділень, які функціонують
у єдиній системі:
1. Дошкільне відділення:
- група дітей молодшого дошкільного віку;
- група дітей середнього дошкільного віку;
- група дітей старшого дошкільного віку;
- різновікова група дітей дошкільного віку.
Термін навчання 3-4 роки.
Наповнюваність груп – до 6 дітей.
Реабілітацію проходять діти віком від 2-ох років.
2. Середня загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів:
І ступінь (початкова школа): 1-4 класи (термін навчання 4 роки);
ІІ ступінь (базова загальна середня освіта): 5-10 класи (термін навчання 6 років).
Навчання на І-ІІ ступенях здійснюється за 3 варіантами:
1 варіант — загальноосвітня підготовка та корекційно-розвивальне навчання (в межах загальноосвітньої програми, після закінчення видається свідоцтво про базову середню освіту);
2 варіант — компенсаторно-адаптаційне навчання (для дітей, які мають низькі навчальні можливості, інтелектуальні порушення, комбіновані вади розвитку, після закінчення видається свідоцтво про закінчення спеціальної загальноосвтньої школи);
3 варіант — реабілітаційне навчання (індивідуально сплановане навчання за спеціально розробленими програмами, виходячи із психолого-педагогічних, фізичних, інтелектуальних можливостей дитини, що полягає у формуванні навичок охайності, самообслуговування, спілкування, мотивації до праці, оволодіння елементарними трудовими навичками, розвиток емоційно-вольової сфери в комплексі з іншими реабілітаційними заходами). Навчанню підлягають діти з розумовою відсталістю, дитячим аутизмом, складними комплексними відхиленнями у розвитку тощо.
III ступінь (повна загальна середня освіта): 11-12 класи (термін навчання 2 роки). Після закінчення видається атестат про повну загальну середню освіту. Доступний випускникам ІІ ступеня з I варіанту навчання.
На ІІ-ІІІ ступенях навчання функціонуватиме відділення професійно-технічної освіти: (для дітей І варіанту навчання, термін навчання — 3-4 роки, після закінчення видається свідоцтво про здобуття професії).
3. Відділення медичної реабілітації
Лікарі (педіатр, психіатр, фізіотерапевт, лікар з лікувальної фізкультури), молодший медичний персонал (медичні сестри, масажисти, інструктор ЛФК) планують та здійснюють лікувально-відновлювальні та лікувально-профілактичні заходи, фізичну реабілітацію на базі обладнаних фізіотерапевтичного, масажного, кабінетів, залів лікувальної фізкультури тощо.
4. Відділення корекційно-виховної роботи та розвитку дитини
Включає сплановану за різними напрямами виховну роботу педагогічного колективу (вихователі, класні керівники) та роботу клубів, студій, гуртків, секцій.
5. Соціально-психологічна служба
У відділенні психологами та соціальним педагогом реалізується система заходів для діагностики, психокорекції, консультування дітей з метою їх адаптації та інтеграції у суспільство. Крім того, здійснюється соціально-педагогічний патронат випускників Центру; працює служба соціально-педагогічного супроводу сімей дітей з психофізичними вадами; діє консультативний пункт для батьків.