Інформація щодо проведення I етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 проводиться відповідно до «Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 №1099 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 №1318/20056.

Олімпіада з трудового навчання проводиться щорічно в межах нашого закладу як особиста першість у вигляді системи масових очних змагань серед учнів із порушеннями слуху 9-11 класів (обслуговуюча праця, технічна праця). Участь в І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання беруть учні, як правило, за власним бажанням.

Учасникам олімпіади пропонуються завдання, які складені за матеріалами навчальної програми з трудового навчання та технологій і враховують психофізичні можливості учнів.

Завдання олімпіади полягає у виявленні обдарованих дітей, сприянні розвитку творчого мислення, реалізації здібностей талановитих учнів, активізації всіх форм позакласної та позашкільної роботи.

З метою виявлення рівня теоретичної і практичної підготовки учнів із порушеннями слуху I етап олімпіади з трудового навчання складається з трьох турів: теоретичного, практичної роботи у навчальних майстернях та творчої роботи (домашнього завдання).

Теоретичний тур включає тестові завдання з питань, що охоплюють основні види навчальної діяльності на уроках трудового навчання.

Практична робота передбачає виготовлення та оздоблення виробу із запропонованого набору матеріалів та інструментів (пристосувань) із застосуванням операцій ручної та механізованої обробки конструкційних матеріалів.

Після завершення виготовлення, учасники презентують свій виріб перед членами журі.

Так, наприклад, завдання практичного туру для дівчаток полягало у виготовленні фартуха (фото 1), а для хлопців – виготовлення табуретки (фото 2).

Фото 1. Виготовлення фартуха

 

Фото 2. Виготовлення табуретки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****************************************************************************************

Творчий тур (домашнє завдання) передбачає самостійну розробку і оформлення творчого міні-проекту.

Дівчатка розробляли творчий проект – «Чарівний світ листівок» (фото 3-5), а хлопці – «У світі дитячих меблів» (фото 6-8).

При підведені підсумків оцінювалось дотримання правил культури та безпеки праці, підготовка інструменту та обладнання до роботи, точність та технологія виготовлення виробу, дотримання норм часу, складність декоративного оформлення.

Саме виконання творчого проекту викликало труднощі в учнів, що є свідченням запрограмованості учнів на репродуктивну діяльність та їх не здатності застосовувати знання на практиці.Олімпіада з трудового навчання (дівчата) Олімпіада з трудового навчання (хлопці)

Залишити відповідь