Результати онлайн опитування педагогів щодо особливостей організації дистанційного навчання у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

В Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі  №1 в рамках педагогічної ради на тему «Диференціація та індивідуалізація навчання як засіб ефективності розвитку мовного потенціалу дитини з особливими потребами в умовах адаптивного карантину. Мозочкова стимуляція як засіб нейропсихологічної корекції опорно-рухових та когнітивних функцій»,  вчителем-дефектологом слухового кабінету Малою Н.І. та психологом Вовчук М.Ф.  проведене онлайн опитування педагогів,  з метою вивчення  найбільш ефективних способів комунікації з учнями під час дистанційної форми навчання; наявності  труднощів  у навчанні учнів та їх причини.  Важливими були запитання про те, які саме форми дистанційного навчання використовують педагоги у своїй роботі та засоби для розвитку мовного потенціалу дітей з ООП.  В опитуванні брали участь 68  респондентів.                             

За результатами  дослідження найбільш часто педагоги комунікують з учнями через додатки вайбер – 97%, zoom – 55,2%, через соціальні мережі (телеграм, фейсбук та ін) – 52,2%, за допомогою телефона – 50,7%. Найбільш ефективними респонденти вважають вайбер – 79,1%, zoom – 70,1%, соціальні мережі (телеграм, фейсбук ) – 52,2%, за допомогою телефона –  37,3%. Труднощі не виникають у 49,2% педагогів, виникають – у 38,5%, вагалися відповісти 13,8%. Переважна більшість труднощів пов’язана з проблемами зв’язку з учнями – 59,7%, зі зниженням відповідального ставлення учнів – 44,8%,      зниження інтересу учнів до навчання – 35,8%, а також проблеми технічного характеру – 22,4%.  Педагоги використовують під час дистанційного навчання чат-заняття – 74,2%,  он-лайн конференції – 51,5%, веб-заняття 42,4%, а також індивідуальні консультації, заняття через мережу вайбер, скайп-, відео-заняття та надсилання файлових повідомлень – по 1,5%. Користуються педагоги наступними корекційними засобами для розвитку мовного потенціалу дітей з ООП: ноутбук – 81,8%; дидактичні матеріали – 77,3%; телефон, сенсорний телефон – 72,7%; спеціальні комп’ютерні програми – 27,3%, стаціонарний комп’ютер – 22,7%, а також планшетний ПК, комп’ютерні логопедичні тренажери, інтерактивну дошку.

Залишити відповідь