Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 з 03.10. по 21.10.22
Традиційно місячник бібліотек розпочався з презентації книжкової виставки «Незалежна і свята ти – мати Україна», яка популяризує славну історію України, боротьбу українського народу за незалежність, твори українських письменників, присвячених цій темі.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/001-768x1024.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/001-1-768x1024.jpg)
До проведення єдиної години мужності «Збройні сили України – захисники і опора України» долучилися учні 1 – 12 класів. Вихователі в доступній формі розповідали дітям про важкі наслідки руйнівної війни, мужність і героїзм наших Збройних Сил та непохитну віру у Перемогу та процвітання нашої країни.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/002.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/002-1.jpg)
З метою виховання у дітей почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції вчителем історії Іриною Коротчук проведена історична година «Історія: минуле, сучасне, майбутнє» (7 – 12 кл.). Після проведення відеопрезентації старшокласники виклали на плакатах в хронологічній послідовності історичні малюнки від утворення Української держави до України майбутнього.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/003.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/003-1.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/003-2.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/003-3.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/003-4.jpg)
Вчитель образотворчого мистецтва Василь Трубій організував виставку дитячих малюнків «Війна очима дітей». Їхні роботи продемонстрували не тільки творчі здібності школярів, але і відношення до жахливих подій, які відбуваються в Україні.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/004.jpg)
Емоційний відеоролик створили педагоги Анастасія Ісопеску та Катерина Гуменюк. Своєрідний вірш-реквієм «Моя незламна Україна». Це посвята всьому народу України, нашим мужнім захисникам, які відстоюють мир на Землі. Уривки із поезії війни виконали наші юні читці (7 – 12 кл.).
Пройшла низка заходів з ушанування подвигів наших захисників та героїзму всього українського народу у боротьбі з ворогом.
До Дня пам’яті «Збережемо пам’ять про подвиг» у бібліотеці центру оформлена фотовиставка світлин буковинців, які віддали своє життя у цій війні.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/005-edited-1.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/005-1.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/005-2.jpg)
Переглянули відеопрезентацію «Міста – герої України». Вона викликала у дітей захоплення стійкістю і незламністю нашого народу та воїнів на шляху до Перемоги. Незважаючи на підступність ворога, який руйнує міста і села, забирає життя українців, наш народ перможе у цій війні і відбудує Україну.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/Слайд1.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/Слайд2.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/Слайд3.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/Слайд4.jpg)
Продовженням Всеукраїнського місячника бібліотек став День бібліотворчості «Подарунок для героя». Керівники гуртків провели майстер-класи з оформлення вітальних листівок, ляльок-мотанок, імпровізованої мапи України, яскравих поробок з паперу. Старшокласники на уроках трудового навчання виготовили поробки з дерева: український танк, герб України та оберіг янгола-охоронця.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/006.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/006-1.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/006-2.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/006-3.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/006-4-edited.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/006-5.jpg)
Благодійна акція «Українська книга – в дарунок бібліотеці»
Давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення бібліотечного фонду, це безкорислива щедрість людей. Приємно, що і сьогодні збереглася ця добра традиція. До нашого центру завітали представники фармацевтичної компанії «Гленмарк Україна» з благодійною акцією. Гості презентували дітям цікаві сучасні книги українських і зарубіжних авторів, розвиваючі ігри, демонстраційний матеріал для дітей молодшого віку та смаколики. Висловлюємо щиру вдячність благодійникам за гарні подарунки.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/007.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/007-1.jpg)
Буклет «Дитячі книги про Україну, які варто прочитати»
Найактивніші читачі бібліотеки, учні 9 класу, виготовили буклет «Дитячі книги про Україну, які варто прочитати». Діти підібрали цікаві книги про Україну, рідну мову, козацтво, цікаві історії з героїчного минулого нашої країни. Під час проведення бук кросингу «Я прочитав – ти прочитай» учень 9 класу Максим Бабюк поділився враженнями про прочитану книгу М.Кальницького «Про Київ для дітей та батьків» та запропонував друзям прочитати її. Інші діти підхопили цю ідею і також поділилися книгами, які вразили їх.
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/008.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/008-1.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/008-2-768x1024.jpg)
![](http://cvnrc.com/wp-content/uploads/2022/11/008-3.jpg)
На завершення місячника бібліотеки учні організували флешмоб «У нашім серці Україна» з вірою у Перемогу і щасливе майбутнє.
Щиро вдячна всім учням і педагогам за активну участь у підготовці та проведенні заходів до місячника бібліотеки «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».