Поезія, оспівана серцем

Знання історії починається зі знання свого родоводу, отак історія кожної сім’ї вплітається в історію держави, а історія держав складає світову історію. Тому, вивчаючи життя і долю своїх предків, ми краще розуміємо  історію своєї країни.   Ми всі – український народ, який складається з родин – малих і великих, дружних і працьовитих. Родина до родини – народ. А щоб нашому українському роду не було переводу, потрібно берегти його, шанувати.

З 23.11.2015 по 27.11.2015 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 проводився тиждень літератури рідного краю, присвячений родині Івасюків «Поезія, оспівана серцем». Впродовж  тижня педагогами і учнями збиралися цікаві матеріали про відомих буковинців, організовувалися екскурсії та зустрічі. Бібліотекар центру, Нестеренко І. Д., організувала виставку творів – спогадів про М. Івасюка «Я біля вас…» та літературне читання поезій «Безсмертна тінь великих душ».

«Від музею – до центру духовності і культури» – під такою назвою пройшла екскурсія в музей В. Івасюка. Цікава розповідь екскурсоводів нікого не залишила байдужим.  Діти  захоплено ділилися враженнями від побаченого з педагогами та однолітками.

Не оминули педагоги центру й іншу відому дату. Напередодні дня народження  О. Кобилянської, Токарєва Г.І., вчитель української мови та літератури, провела відкритий урок з літератури рідного краю «У пошуках втраченого щастя» за твором О. Кобилянської «В неділю рано зілля копала».

Підсумком тижня стала літературна розповідь про родину Івасюків «Поезія, оспівана серцем», підготовлена Агарковою О.В. Діти з цікавістю переглядали мультимедійну презентацію про відомих буковинців, а музична композиція «Веселка чарівна» у виконанні учнів 5-6 класів (підготовлена вчителем української мови та літератури  Кучейник Т.І.) стала своєрідним побажанням присутнім миру, добра, надії «… хай у кожному серці, наче сонячна мрія, розцвітає веселка на добро і надію».

Агаркова О.В.

вчитель української мови та літератури,

голова методичного об’єднання вчителів

                                                                               суспільно-гуманітарних  дисциплін

Залишити відповідь