У пошуках істини

Цьогорічний тиждень природничо-математичних дисциплін у ЧОНРЦ №1 став втіленням інтелекту, ерудиції, досконалості і … розваг. Так, так, саме розваг, бо елемент гри створює ту особливу атмосферу невимушеного пізнання наукових істин та свідомого прагнення до навчання впродовж усього життя.

Тиждень розпочався нетрадиційним уроком-екскурсією до Чернівецького обласного краєзнавчого музею на тему: «Буковина – рідний край», який провела вчитель географії Костенко Л.В. Вихованці центру вкотре пройнялися  почуттям любові до рідного краю та національної гордості за своїх предків.

Бічікова О.К. організувала неймовірний математичний круїз «Цікава математика». Школярі розвивали свою кмітливість, винахідливість, логічне мислення, увагу, пам’ять, навчались приборкувати хвилювання, зосереджуватись, діяти раціонально. Проведення заходу сприяло популяризації знань з математики, реалізації прагнення учнів до самовдосконалення та розвитку їх творчих здібностей.

У курсі шкільної геометрії є особливі теми з надзвичайно видовищним матеріалом. Так от, дванадцятикласники разом з вчителем Грунтеєм С.В. поринули у дивовижний світ правильних многогранників, які володіють неповторними властивостями, презентуючи свій навчальний проект «Просторові фігури у житті людини». Імпровізовані математики, історики та архітектори відкрили усім присутнім красу і досконалість геометричних тіл.  Справді, правильні многогранники навколо нас, чи ми всередині правильних многогранників?!

А ще – інтелектуальне шоу «Біоніка або чому можна навчитися у природи?», яке підготували старшокласники разом з вчителем біології та хімії Гринчук О.Д.  й вчителем фізики Присяжнюк О.Г. Тут вам і біонічний квест, і справжній брифінг «Сучасна біоніка: тенденції та альтернативи» з представниками найвідоміших світових фірм. Архітектура, дизайн, новітні матеріали, біонічні аналоги частин людського тіла – все стильно, яскраво, сучасно.

Насамкінець, експериментальний тренінг, бо  усі  найграндіозніші відкриття колись починались з маленьких досліджень, а радість, навіть від  найменшого усвідомлення наукової істини, сприяє прагненню порівняти і перевірити інші факти.

Написала голова методичного об’єднання природничо-математичних дисциплін Присяжнюк О.Г.

 

Залишити відповідь