Виховна робота під час карантину

Виховні заняття

7 чудес України

Шановні учні, поки ми не можемо мандрувати Україною по-справжньому, давайте подорожувати віртуально!

Людям завжди цікаво, що у них «най-най» – найбільше, найкраще, найвеличніше, те, що можна назвати чудом. Ще у давнину виникла традиція визначати найпомітніші творіння людських рук. Відомі давні сім чудес світу. Пригадаєте їх? Яка давня пам’ятка існує понині? З метою привернення уваги до проблеми збереження всесвітньої культурної спадщини у 2007 році було вирішено вибрати Нові сім чудес шляхом загального голосування. 7 липня 2007 року у Лісабоні оголосили список. А які пам’ятки увійшли до Нових семи чудес світу? Погугліть! В Україні вирішили підтримати акцію і обрати сім найвизначніших пам’яток держави. Результати також оголосили 7 липня 2007 року у Києві. -клік-

Виховні заняття для учнів 1-4 класів

Тема: Вода навколо нас

клік –заняття– , клік –презентація–

З маленьких років ми звикаємо до чарівної краси природи. Ми гуляємо в парках, в лісі, радіємо спілкуючись з природою. Саме природі людина зобов’язана своїм існуванням. Прочитай акровірш і, склавши перші літери кожного рядка, ти зрозумієш, про що наше віртуальне заняття.

Вона є на Землі в усьому.

Он в небі хмаркою летить

Дає життя всьому живому.

А от без неї нам не жить

Тема: Весна. Перші весняні квіти

Завдання 1. Переглянь відео за цим посиланням.

  • Що ти побачив(ла) у відеоролику?
  • Яку пору року зображено?
  • Що відбувається з снігом? З рослинами?
  • Які весняні квіти ти знаєш?

Переглянь відео і ти переконаєшся, що весна – найчарівніша пора року.

Спробуй зробити аплікацію «Весна. Перші весняні квіти». А після карантину ми обов’язково зробимо виставку твоїх творчих робіт та робіт твоїх однокласників. Я впевнена, що вона буде дуже гарна. Попроси батьків, старших сестричок або братиків, щоб допомогли тобі зберегти красу ранньої весни в своїй поробці. Пам’ятайте про техніку безпеки під час роботи з ножицями.

Як не захворіти на грип та застуду?

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке віруси і що робити, аби не захворіти. За вікном стоять прохолодні дні. Дорослі і діти починають хворіти. Це відбувається тому, що навколо нас, у повітрі, знаходиться величезна кількість маленьких живих істот. Бактерії і віруси такі малі, що для нашого ока вони невидимі. Щоб побачити їх, потрібен мікроскоп, який збільшує зображення у сотні, тисячі і мільйони разів (демонстрація мікроскопу). Це так багато, що при такому збільшенні мурашка буде величиною з мишу. За формою бактерії можуть мати вигляд крапки, коми, ниточки, ланцюжка. Збудника грипу вчені та лікарі побачили під дуже сильним мікроскопом і назвали його вірусом. Ось він! Небезпечний і злий (демонстрація малюнків «Віруси»). Віруси оселяються в ротовій порожнині та у горлі хворого. Коли хворий розмовляє, кашляє або чхає, то з його рота чи носа вилітають найдрібніші краплини слини чи слизу. Якщо здорова разом з повітрям вдихне ці крапельки, вона може заразитися (демонстрація плаката «Зараження повітряно-крапельним шляхом»).

Творчі завдання для учнів 1-3 класів

Розвиток логічного мислення -завантажити–

Розвиваючі ігри –завантажити–

Тиждень 3

Тема:  Виготовлення квітки технікою оригамі

Дидактична гра “ОЗНАКИ ВЕСНИ“. Розгляньте малюнок. Яка пора року зображена?   Які ознаки весни ви знаєте? Розкажіть батькам про кожний маленький малюнок: що зображено? для чого? де росте? якого кольору? і т.д.

Тема. Година спілкування “Здоровий спосіб життя”

Сьогоднішня розмова – вільне спілкування. Кожен може висловити свою думку, поставити запитання, дати пораду, поділитися досвідом.

Тема розмови – здоровий спосіб життя. Хочеться почути від вас, як ви розумієте це, чи переконані в доцільності, більше того – необхідності вести здоровий спосіб життя.

Тема. Зелене багатство України та дивовижні дерева світу.

Привіт, друзі! В умовах карантину, коли ще й погода не сприяє подорожам, пропоную долучитися до віртуальних мандрів лісами України та світу.

Тема. Веселий тиждень. Повторимо дні тижня.

Тема: Молодь вибирає здоровий спосіб життя.

Серед життєвих цінностей сучасної людини перше місце посідає цінність життя і здоров’я.

Щоби не трапилося пожежі… Дорогі діти, зараз багато часу ви проводите удома: навчаєтеся, допомагаєте батькам у господарських справах, відпочиваєте. Можуть виникнути різні ситуації, зокрема небезпечні для вашого життя і здоров’я. Щоби їх не допустити, треба пам’ятати деякі правила. Пропоную вам їх пригадати!

Тиждень 4

Тема. Моя Батьківщина — Україна.

Виростай, дитино, й пам’ятай: 

Батьківщина – то найкращий край!

Тема. Вітаміни-наші друзі

Інтерактивний куб? Зробіть разом із дітьми інтерактивний куб з паперу.

Інтерактивний куб розвиває у дітей логічне мислення, кмітливість, ініціативу під час розв’язання проблемних ситуацій; удосконалює вміння робити елементарні висновки; спонукає дотримуватися правил пожежної безпеки; виховує впевненість у своїх силах. Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2753-pojejna-bezpeka-dlya-dtey-v-kartinkah-ta-grah-vzmemo-v-pomch-nteraktivniy-kub

Розвиток дрібної моторики.