Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 з 01.10. по 25.10.24

       1 жовтня 2024 року стартував Всеукраїнський місячник бібліотек «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки» у нашому центрі з метою формування потреби та звички в читанні, як обов’язкового компонента життєвої стратегії громадян, поліпшення читацької грамотності й сприяння розвитку людського світосприйняття, зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури!

       Бібліотечна рада центру провела змістовну роботу по ознайомленню з методичними рекомендаціями місячника шкільних бібліотек та розробили власний план проведення заходів.

        1 жовтня у бібліотеці центру відбувся «День відкритих дверей». Учні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Книга – колиска мудрості і знань» та вибрати книгу, яка їх зацікавила.

       У рамках проведення місячника бібліотек до Дня козацтва та Дня захисника Батьківщини вчитель історії Ірина Коротчук провела історичну годину для учнів 7-11 класів «Нескорена та незламна Україна» та ознайомила старшокласників з видатними постатями України, письменниками та поетами, які вибудовували та захищали майбутнє України. Була представлена виставка історичних книг, присвячена героїчній позиції цих людей.

       Традиційно продовжив свою роботу бібліотечний кінозал, де діти 2-3 класів переглянули улюблені мультфільми: «Легенди України» та казки.

       Вихователі 3-6 класів провели захоплюючу читацьку мандрівку «Відкриття нових світів через книжки».

       Надзвичайно цікаво, емоційно був проведений педагогами української мови та літератури Оксаною Агарковою та Оксаною Шкурат своєрідний мовний майданчик «Щира розмова про рідну мову». Учні складали прислів’я, відгадували загадки, вікторини, вміло працювали з довідковою літературою.    

       «Тільки там, де читають батьки, росте дитина, яка читає» писав Я.Корчак. Якщо в сім’ї з повагою ставляться до книги, таке ставлення формується і у дитини. З цією метою в центрі був проведений читацький марафон «Вчителі, батьки і діти читають разом». Із світлин оформили колаж «Читаємо разом».

Година шани «Українські поети – захисники Батьківщини» (Арт-галерея). Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих поетів-захисників.   

День бібліотворчості!!! Фантазій у дітей не було меж. Разом з керівниками гуртків, вихователями провели майстер-класи по воготовленню різноманітних закладок, листівок, малюнків до книг, навіть виготовили пташку щастя. Цінними були подарунки для бібліотеки центру учнів 11 класу, які виготовили з дерева поробки до Дня козацтва, Дня захисника Батьківщини та до вшанування пам’яті Нестора-Літописця (керівник гуртка Василь Трубій)

       Неабиякий інтерес викликало оформлення інтерактивного плакату «Кожна книжка – це світ, який чекає на вас» (упродовж дня учні, вчителі розміщували вислови, малюнки, інформаційні повідемлення, реклами за тематикою Всеукраїнського місячника.

       До Дня української писемності та вшанування пам’яті Нестора-Літописця вчителі української мови та літератури Галина Гердик та Оксана Шкурат провели дивовижну презентацію «Мов джерельна вода – рідна мова моя». Це була справжня зустріч з історичним минулим нашої Батьківщини.

       Щиро вдячна всім учням і педагогам за активну участь у підготовці та проведенні заходів до місячника бібліотеки «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».                                          

                                                                    Підготувала завідуюча бібліотекою І.Нестеренко

Залишити відповідь