З 02 по 27 жовтня 2017 року у Чернівецькому обласному навчально-реабіліта-ційному центрі №1 проводився місячник бібліотеки під гаслом «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя» з метою формування ціннісної мотивації учнів на розвиток фізичної, соціальної та морально-духовної, здорової особистості зі стійкими переконаннями й системою знань про здоров’я.
Члени бібліотечного активу разом з бібліотекарем склали план проведення заходів та затвердили відповідальних.
Традиційними у закладі є позакласні читання творів В. Сухомлинського «Будь природі другом» для учнів молодших класів. Вихователі 4 – 12 класів провели бесіди: «Якщо хочеш бути здоровим», «Наше здоров’я», дискусію «Земля просить допомоги».
Бібліотерапія одна із цікавих і корисних нетрадиційних форм роботи з дітьми. Прикладом такої роботи стало заняття для учнів 6–8 класів «Народна мудрість про здоров’я, як життєве благо», під час якого діти переконалися, що лікувальне читання знімає стрес, розширює діапазон приємних переживань, має великий вплив на духовний розвиток і моральні орієнтири, покращує роботу мозку, розвиває комунікабельність.
Ефективними методами роботи бібліотеки центру щодо здорового способу життя – є організація книжкових виставок. Бібліотекар центру Нестеренко І.Д. оформила книжкові виставки «Твій вибір – твоє життя», «Чистота – запорука здоров’я», «Обереги здоров’я». Своє бачення здорового способу життя учні 4 – 8 класів втілили у малюнках, які презентували на виставці «Здоров’я очима дітей».
У рамках місячника бібліотеки старшокласники переглянули відеоролик «Чорно-біле кіно» та разом з психологом центру Вовчук М.Ф. обговорили проблему вживання психоактивних речовин серед учнівської молоді.
Інформативною та повчальною стала зустріч з працівником юстиції пані Галиною, яка ознайомила учнів із заходами по запобіганню торгівлі дітьми, як не потрапити у подібну ситуацію, де шукати допомоги та підтримки у разі потреби.
На завершення місячника бібліотеки учні 7–12 класів переглянули презентацію «Молодь обирає здоровий спосіб життя».
Такі заходи формують навички здорового способу життя, виховують у дітей свідомий підхід до здорового харчування, почуття відповідальності до власного здоров’я та відмову від шкідливих звичок.