Архів формату «Зображення»

День Збройних Сил України у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

Щорічно 6 грудня ми відзначаємо День Збройних сил України. Цьогоріч це свято актуальне як ніколи, адже українські воїни щодня, щогодини, щохвилини боронять нашу землю від ворога, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій.

В цей день учні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1 підготували виставку творчих робіт, зроблених своїми руками. Ми низько вклоняємося подвигу тих, хто віддав своє життя за Україну, та всім тим, хто зараз боронить  нашу країну від підступного ворога. Дякуємо вам за надію, за захист наших мрій та свободи! Наша шана загиблим і честь живим!

Слава Україні!

Героям слава!

З Днем Збройних сил України!

 

Зустріч  у  літературній  слов’ярні “Талантом  вигойдана  пісня…”

29 листопада 2022 року учні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1 зустрілися в імпровізованій літературній слов’ярні, щоб відзначити 90-річчя від дня народження буковинського поета-пісняра, письменника, кінодраматурга Михайла Ткача. Творча група “Біографи” презентувала проєкт “Життєва стежина митця”, а “Літературознавці” розкрили творчу сторінку поета “Сходинки людської душі…”, де представили збірки поезій, які вийшли з-під пера нашого земляка.

Михайло Ткач і пісня уже стали поняттями нероздільними. Тому у залі звучали  пісні у жестовому виконанні  “Марічка”, “Чуєш, мамо…”, “На щастя, на долю…”. Вихованці центру вкотре переконалися, що буковинська земля щедра на талановитих людей.

Підготувала і провела літературний захід вчитель української мови та літератури  Людмила  МАЦІЄВСЬКА

Декада виховних занять з національно-патріотичного виховання «З Україною у серці» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, любові до рідної землі, українського народу, шанобливого ставлення до духовних і культурних надбань українського народу, здатності зберігати свою національну ідентичність в рамках освітньо-виховного проекту «З Україною у серці» з 14.11.2022 по 25.11.2022 було проведено декаду відкритих виховних занять з національно-патріотичного виховання.

Виховні заняття з використанням інтерактивних технологій сприяли набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, глибшому усвідомленню історії рідного народу, його звичаїв і традицій.

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ, ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

14 жовтня наша держава відзначала День захисника та захисниць України, День українського козацтва. З цієї нагоди 18.10.2022 року у Чернівецькому обласному навчально – реабілітаційному центрі  №1 був проведений позакласний спортивний  захід «Козацькі розваги», із учнями 5-12 класів, який дозволив  зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

ДЕКАДА УКРАЇНСЬКОЇ ЖЕСТОВОЇ МОВИ
«ВІДКРИВАЄМО СВІТ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ЖЕСТОВОЇ МОВИ»
у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

З нагоди відзначення Міжнародного дня жестових мов та тижня глухих з 19 по 27 вересня 2022 року у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 проходила декада української жестової мови.
Розпочалася декада інформаційним дайджестом «Українська жестова мова в освіті», який організував вчитель Сергій Дяків. Педагоги та учні центру, а також колишні випускники взяли участь у онлайн-дискусії «Сучасний стан викладання української жестової мови у закладах спеціальної освіти», яку проводила громадська організація «Об’єднання нечуючих педагогів».
Змістовною та інформативною була єдина година «Жестова мова об’єднує нас», яку проводили вихователі центру. Завдяки онлайн-формату у ній взяли участь не лише присутні, а й учні з тимчасово окупованих територій та ті, що вимушено перебувають за кордоном.
Багато нового та цікавого дізналися учасники тематичного онлайн-уроку «Сучасні можливості для нечуючих людей» вчителя жестової мови Сергія Дякова. А під час тренінгу «Професійні можливості людини з порушеннями слуху», який провела психолог центру Мар’яна Вовчук, дванадцятикласники познайомилися з найбільш актуальними професіями для нечуючих людей.
Упродовж усієї декади милувала око тематична виставка малюнків «Малюємо жестами», організатором якої був вчитель трудового навчання Василь Трубій. Кожен її учасник переніс на папір свій душевний стан. Виставка залишила приємні емоції в серці кожного.
Приємним сюрпризом для педагогів та учнів стала зустріч із головою ГО «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху «Українське товариство глухих» Іриною Чепчиною, головою Чернівецької обласної організації УТОГ Людмилою Дубровіною, директором Хмельницької спеціальної загальнооосвітньої школи № 33 Галиною Воробель та нечуючим волонтером із США Аркадієм Білозовським, які завітали в центр 26 вересня 2022 року. Гості були вражені інтер’єром центру, технічним оснащенням класів та привітливістю працівників та учнів.

«ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ»  В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

5 вересня 2022 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 розпочався «Олімпійський тиждень». Це Всеукраїнський спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.

В рамках «Олімпійського тижня» було проведено ряд заходів: змагання з настільного тенісу, спортивного орієнтування серед учнів початкових та старших класів «Старти надій». Вчителями фізичної культури та вихователями були організовані олімпійські уроки, конкурси малюнків, загальношкільна руханка на підтримку Олімпійського руху в Україні та естафети для дітей. Чудові та незабутні враження для учнів залишили викладачі та студенти кафедри реабілітації, ерготерапії та медичної допомоги ЧНУ ім. Ю.Федьковича, які організували спортивне свято «Сильні духом: нація переможців». На завершення «Олімпійського тижня» переможці були нагороджені грамотами та пам’ятними сувенірами.

Атестація – 2022 у Чернівецькому обласному навчально- реабілітаційному центр № 1

30 березня 2022 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії. У 2021/2022 навчальному році у закладі проходили атестацію 14 педагогів. Засідання комісії відбулося із використанням технологій дистанційної роботи, з метою дотримання протиепідемічних заходів.

Основною метою проведення атестації було вдосконалення навчально-виховного процесу, активізація професійної компетентності педагогів, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти, розвитку творчої ініціативи, оволодіння новітніми технологіями навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Атестаційною комісією було проаналізовано існуючі та потенційні можливості кожного педагога, результативність їх освітньої діяльності в міжатестаційний період. Усі педагогічні працівники відзначились високою активністю та значними результатами у професійній діяльності, високим рівнем фахової та педагогічної майстерності. У значному творчому доробку педагогів центру є методичні напрацювання, відео уроки, матеріали педагогів доступні за покликанням для перегляду та вивчення на Googlе диску. Усі відкриті уроки та виховні заняття проведені педагогами на високому методичному рівні із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, хмарних середовищ, технологій дистанційного навчання тощо. Протягом атестаційного періоду педагогами створено також відеоматеріали уроків та позакласних заходів, які можна переглянути на сайті центру.

За наслідками вивчення роботи педагогів, які атестуються, ознайомлення із творчим доробком та індивідуальних співбесіди з кожним,  члени атестаційної комісії проголосували  за те, щоб порушити клопотання перед атестаційною комісією Департаменту освіти і  науки облдержадміністрації про присвоєння педагогічного звання «вчитель-методист» одному педагогу, про відповідність раніше присвоєній категорії «спеціаліст вищої категорії» 8 педагогам, про відповідність присвоєному раніше педагогічному званню «старший вчитель» 2 педагогам, про відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вчитель-методист» 2 педагогам.

Атестаційною комісією центру також присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» 1 педагогу, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» 4 педагогам, присвоєно 12тий розряд одному педагогу. Атестація для педагога – це важливий етап його професійного життя, точка опори для подальших здобутків і звершень на педагогічній ниві, отже бажаємо творчих злетів, професійних успіхів та постійного самовдосконалення!

ГАНС КРІСТІАН АНДЕРСЕН – ВЕЛИКИЙ КАЗКАР

2 квітня виповнюється 217 років від дня народження Ганса Крістіана Андерсена. Його казки надихають, заворожують і захоплюють дітей та дорослих по усьому світу. До вашої уваги найкращі казки відомого данського письменника-казкаря.