Архів формату «Зображення»

Атестація – 2023 у Чернівецькому обласному навчально- реабілітаційному центрі № 1

30 березня 2023 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії «Творчі сходинки вчителя сучасності». У 2022/2023 навчальному році у закладі проходили атестацію 11 педагогів. Засідання комісії відбулося у новому форматі. Педагоги мали можливість презентувати себе, розповісти про свою педагогічну діяльність, про досягнення своїх учнів-вихованців.

Атестаційною комісією було проаналізовано існуючі та потенційні можливості кожного педагога, результативність їх освітньої діяльності в міжатестаційний період. Усі педагогічні працівники відзначились високою активністю та значними результатами у професійній діяльності, високим рівнем фахової та педагогічної майстерності. У значному творчому доробку педагогів центру є методичні напрацювання, відеоуроки. Матеріали педагогів доступні за покликанням для перегляду та вивчення на Googlе диску та в YouTube. Усі відкриті уроки та виховні заняття проведені на високому методичному рівні із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, хмарних середовищ, технологій дистанційного навчання тощо. Протягом атестаційного періоду педагогами створено також відеоматеріали уроків та позакласних заходів, які можна переглянути на сайті центру.  Бажаємо творчих злетів, професійних успіхів та постійного самовдосконалення! Швидкої перемоги та мирного неба!

Акція з благоустрою та озеленення території у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

З метою підтримки чистоти і порядку, покращення благоустрою та озеленення  території 24 березня 2023 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 пройшла акція «За чисте довкілля».

Працівники і вихованці закладу прибрали та привели у належний санітарний стан прилеглу територію, висадили багаторічні квіти, кущі, дерева.

З великою відповідальністю, ентузіазмом поставилися вихованці закладу до визначених завдань та показали себе справжніми господарями.

Конкурс «Ерудит» – 2023 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

23 березня 2023 року у  Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед учнів 12-х класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями слуху.

В цьому році конкурс проходив серед одинадцяти учасників учнів 12-х класів. Учні 12-А класу працювали очно, а для учнів 12-Б класу, з числа тимчасово переміщених осіб, які перебувають в Україні та за її межами, але виявили бажання здобути освіту в Україні і навчаються в нашому закладі дистанційно, тестові завдання з навчальних дисциплін були розроблені у Google Forms. Окрім тестових завдань, учні писали твір-роздум на тему «Україна – наш дім».

З вітальним словом до учасників звернулася голова Чернівецької обласної організації УТОГ Людмила Дубровіна. Голова журі, директор центру Олена Савчук відзначила відповідальність учнів у підготовці до конкурсу і побажала учасникам успіхів і перемоги, а Олена Бічікова, заступник директора з навчально-виховної роботи, ознайомила учасників з програмою шкільного конкурсу і налаштувала дітей на творчу працю.

 Підготовка до конкурсу стала хорошим стимулом для учнів повторити набуті знання з навчальних дисциплін.

За результатами конкурсу І місце посіла учениця 12-А класу Вікторія Янкевич, яка представлятиме заклад  на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» в місті Києві.  ІІ місце розділили учні 12-А класу Христина Григорчук і Іван Урсатій, а  ІІІ місце – учениця 12-Б Єлизавета Парамуд і Катерина Боклач, учениця 12-А класу.

Учасники і переможці були нагороджені грамотами та призами.    Вітаємо переможців!!! Висловлюємо щиру вдячність педагогам за організацію та проведення конкурсу у такому незвичному раніше форматі. Бажаємо мирного неба!!! Слава Україні!!!

ВИХОВАНЦІ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ №1 В ГОСТЯХ У ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНОГО ЗАГОНУ №1

Сьогодні, 22 березня 2023 року, учні 1-5 класів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 відвідали музей пожежно-рятувальної справи при Управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Чернівецькій області. Дітям розповіли про історію зародження і розвитку пожежно-рятувальної справи на Буковині, вони побачили цікаві артефакти, уявили себе в ролі рятувальників. Учні дізналися правила безпеки щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. Дякуємо працівникам Чернівецького державного пожежно-рятувального загону №1 за цікаву зустріч і незабутні емоції вихованців закладу.

День Казки у Чернівецькому обласному навчально- реабілітаційному центрі №1


20 березня весь світ відзначає День Казки.До цієї дати долучилися учні 1 – 7 класів нашого центру. Ми здійснили цікаву віртуальну подорож по Країні казок: зустрілися з героями українських казок, переглянули улюблені мультфільми, подивилися інсценізацію казки” Колобок”, провели буккросинг, де діти ділилися враженнями про прочитані казки. на згадку подарували бібліотеці власні малюнки до улюблених казок.

Участь вихованців Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 у проєкті «Flowers4School»

У жовтні 2022 року в Україні стартував благодійний освітній проєкт «Flowers4school» від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України, який спрямований на те, щоб діти: вчилися піклуватися про свій заклад, краще розуміти світ рослин, турбуватися про навколишнє середовище, власноруч вирощувати квіткові композиції; отримали позитивні емоції під час висадки цибулин.

Наш заклад, подавши заявку на участь у проєкті, отримав колекцію цибулин тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, а також рекомендації для посадки рослин.

У березні 2023 року учні центру разом з вчителем біології Оксаною Гринчук ознайомилися з посадковим матеріалом, з інструкцією, як правильно саджати цибулинні квіти, підготували ділянку до посадки рослин. Посадка квітів для дітей стала пізнавальною, цікавою та веселою справою, допомогла позитивно вплинути на їх моральний стан.

Такі акції допомагають підтримати дітей по всій країні за допомогою краси квітів, та надати їм сили вірити у щасливе майбутнє.

#flowers4school

«Кобзар завжди живий у пам’яті народній!» – заходи присвячені Шевченківським дням у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі

Тарас ШЕВЧЕНКО

9 березня 2023 року Україна відзначала 209 -ту річницю від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861).

Традиційно з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря  в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 з 09.03.2023 по 10.03.2023 року пройшли заходи «Кобзар завжди живий у пам’яті народній».

Тарас Шевченко вчора, сьогодні і завтра залишається у серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати своїх героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері.

Невмирущій славі генія українського народу була присвячена виставка ілюстрацій «Барвистий світ Шевченкового слова». На створення малюнків вихованців центру надихнули рядки з найвідоміших шевченкових поезій, таких як «Я так люблю мою Україну», «Мені тринадцятий минало», «Тече вода з-під явора», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Червоний місяць аж горить», «І досі сниться: під горою…».

Учні центру залюбки взяли участь у челенджі «Читаємо Кобзаря разом» та продекламували рядки з поезій Тараса Шевченка, які припали до душі.

Минають роки, змінюються покоління, але слово Тараса Шевченка – живе і вічне. Відомо, що на поезії Тараса Шевченка створено понад 250 творів різних музичних форм. Сучасні митці переспівують Шевченка і популяризують його твори серед молоді. Пропонуємо до вашої уваги  пісню у жестовому виконанні на слова Тараса Шевченка «Думи мої, думи мої», яку виконали старшокласники центру.

Шевченкові дні у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1  

«Поезія за QR кодом. «Тарас Шевченко. Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю» (О.Вишня)

До вшанування роковин з Дня народження Тараса Шевченка, педагоги методичного об’єднання суспільно-гуманітарних дисциплін спільно з бібліотекарем центру оформили літературно-мистецьку виставку «Живуть, Тарасе, поміж  нас і голос твій, і пензель твій, і слово…» та інтерактивний плакат «І оживає полотно».

А сьогодні, 9 березня, вчитель української мови та літератури Оксана Агаркова провела тематичний захід  «Поезія за QR кодом. Літературне дослідження  «Абетка за Шевченком».

Діти з захопленням поринули  у світ маловідомих  фактів і нових досліджень про Кобзаря, впорядкованих за ключовими буквами. І кожна буква – ключ до розкриття постаті  та світогляду Т. Шевченка. Цікавим було дослідження букви «Р» вихователя Юлії Микосянчик  про новітні дослідження давнього козацького роду Шевченка.

День математики в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

8 березня 2023 року в усьому світі відзначають Всесвітній день математики, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів до вивчення математики. В цей день в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 був проведений інтерактивний урок-тренінг з алгебри «Формули скороченого множення та їх застосування» для учнів 7 класу. Учні із задоволенням виконували завдання, брали участь в математичних іграх, розгадували ребуси. Такі уроки зацікавлять учнів будь-якого віку та мають на меті популяризувати математику як захоплюючий, цікавий предмет.

Оздоровчо-рекреаційний захід «Сильні духом: нація переможців!» в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

2 березня 2023 року вЧернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 вчителем з лікувальної фізкультури Наталією Павловою та викладачами і студентами кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та домедичної допомоги Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича був проведений оздоровчо-рекреаційний захід «Сильні духом: нація переможців!», приурочений Всесвітньому дню слуху.

Вихованці центру із задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах, естафетах, виконували вправи на рівновагу, координацію, гнучкість; долали смугу перешкод; складали м’які Puzzle.

Такі заходи допомагають загартувати дітей, сприяють формуванню у них стійкого характеру, навичок здорового способу життя, розвивають фізичні якості та дух переможців.

Щиро дякуємо всім організаторам та учасникам заходу!

Разом до ПЕРЕМОГИ!