Архів формату «Зображення»

«ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ»  В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

5 вересня 2022 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 розпочався «Олімпійський тиждень». Це Всеукраїнський спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.

В рамках «Олімпійського тижня» було проведено ряд заходів: змагання з настільного тенісу, спортивного орієнтування серед учнів початкових та старших класів «Старти надій». Вчителями фізичної культури та вихователями були організовані олімпійські уроки, конкурси малюнків, загальношкільна руханка на підтримку Олімпійського руху в Україні та естафети для дітей. Чудові та незабутні враження для учнів залишили викладачі та студенти кафедри реабілітації, ерготерапії та медичної допомоги ЧНУ ім. Ю.Федьковича, які організували спортивне свято «Сильні духом: нація переможців». На завершення «Олімпійського тижня» переможці були нагороджені грамотами та пам’ятними сувенірами.

Атестація – 2022 у Чернівецькому обласному навчально- реабілітаційному центр № 1

30 березня 2022 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії. У 2021/2022 навчальному році у закладі проходили атестацію 14 педагогів. Засідання комісії відбулося із використанням технологій дистанційної роботи, з метою дотримання протиепідемічних заходів.

Основною метою проведення атестації було вдосконалення навчально-виховного процесу, активізація професійної компетентності педагогів, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти, розвитку творчої ініціативи, оволодіння новітніми технологіями навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Атестаційною комісією було проаналізовано існуючі та потенційні можливості кожного педагога, результативність їх освітньої діяльності в міжатестаційний період. Усі педагогічні працівники відзначились високою активністю та значними результатами у професійній діяльності, високим рівнем фахової та педагогічної майстерності. У значному творчому доробку педагогів центру є методичні напрацювання, відео уроки, матеріали педагогів доступні за покликанням для перегляду та вивчення на Googlе диску. Усі відкриті уроки та виховні заняття проведені педагогами на високому методичному рівні із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, хмарних середовищ, технологій дистанційного навчання тощо. Протягом атестаційного періоду педагогами створено також відеоматеріали уроків та позакласних заходів, які можна переглянути на сайті центру.

За наслідками вивчення роботи педагогів, які атестуються, ознайомлення із творчим доробком та індивідуальних співбесіди з кожним,  члени атестаційної комісії проголосували  за те, щоб порушити клопотання перед атестаційною комісією Департаменту освіти і  науки облдержадміністрації про присвоєння педагогічного звання «вчитель-методист» одному педагогу, про відповідність раніше присвоєній категорії «спеціаліст вищої категорії» 8 педагогам, про відповідність присвоєному раніше педагогічному званню «старший вчитель» 2 педагогам, про відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вчитель-методист» 2 педагогам.

Атестаційною комісією центру також присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» 1 педагогу, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» 4 педагогам, присвоєно 12тий розряд одному педагогу. Атестація для педагога – це важливий етап його професійного життя, точка опори для подальших здобутків і звершень на педагогічній ниві, отже бажаємо творчих злетів, професійних успіхів та постійного самовдосконалення!

ГАНС КРІСТІАН АНДЕРСЕН – ВЕЛИКИЙ КАЗКАР

2 квітня виповнюється 217 років від дня народження Ганса Крістіана Андерсена. Його казки надихають, заворожують і захоплюють дітей та дорослих по усьому світу. До вашої уваги найкращі казки відомого данського письменника-казкаря.

Педагогічна лабораторія.

Майстер – клас для педагогів дошкільного відділення

«Нетрадиційні техніки малювання, як один зі способів розвитку творчого потенціалу малюків»

Хочете навчити дитину малювати, гармонійно поєднувати кольори, розвивати уяву, мислити творчо та перетворити процес малювання на свято?

Тоді, скористайтеся лайфхаком від вихователя дошкільного відділення Шлюсар Аліни Миколаївни щодо нетрадиційної техніки малювання на плівці.

Майстер – клас проходив в атмосфері пізнання себе та створення абстрактних малюнків. Педагоги дошкільного відділення обговорювали ідеї, як впроваджувати набуті навики нетрадиційної техніки малювання в своїй щоденній роботі.

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

З нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та увічнення пам’яті про події, які розпочалися 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у м. Києві,  17–18 лютого 2022 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 було проведено ряд заходів: урок мужності «Хай не згасне пам’ять про героїв», для учнів 5–12 класів, виховна година «Герої Небесної сотні – взірець мужності, патріотизму, любові до рідної землі», відео урок «Зима, що нас змінила», «Майдан», під час якого учні 5-12 класів мали змогу переглянути документальні фільми про події, які відбувалися на Євромайдані. Учні центру підготували тематичну виставку творчих робіт «Вічна пам’ять і слава героям».

УЧАСТЬ У ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ УЧЕНИЦІ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ №1

Учениця Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 Янкевич Вікторія взяла участь у Чемпіонаті України з настільного тенісу U-18 серед дівчат з вадами слуху, який проходив з 01.02 по 04.02 у м. Полтава. Вікторія виборола ІІ місце в особистому заліку та парах, а також посіла ІІІ місце у змаганнях серед змішаних пар.

Вітаємо Вікторію!!! Бажаємо ставити перед собою високі цілі і досягати їх, виявляючи силу духу і майстерність.

Успіхів й нових перемог!!!

Проведення тижня природничо-математичних дисциплін «Природничі науки – тренди майбутнього світу»

З метою активізації пошуково-пізнавальної діяльності учнів, поглиблення інтересу школярів до вивчення предметів природничо-математичного циклу, створення позитивної мотивації навчання та вдосконалення професійної майстерності педагогів з 24.01 по 28.01.2022 року у ЧОНРЦ №1 проходив тиждень                     природничо-математичних дисциплін «Природничі науки – тренди майбутнього світу». До реалізації мети долучились усі вчителі методичного об’єднання та учні середніх і старших класів. Усі заходи проводились дистанційно на платформі Zoom.

Тиждень розпочався еколого-просвітницьким заходом «Мій голос на захист планети Земля», який провела вчитель географії Костенко Л.В. Проведення заходу сприяло вихованню екологічно свідомої особистості, формуванню ціннісних орієнтирів бережливого ставлення до навколишнього середовища.

Вчитель біології Гринчук О.Д. запросила адміністрацію центру, членів методичного об’єднання та учнів на  презентацію природничого проєкту «Незвичайні рослини світу». Усі з цікавістю занурилися в цей дивовижний, загадковий і неповторний світ та відкрили для себе багато нового.

Вчитель  фізики Присяжнюк О.Г. підготувала і провела науково-популярний альманах для старшокласників центру «Нанотехнології: невидима революція або стрибок у майбутнє». Розглянувши етапи розвитку нанотехнологій, здобувачі освіти впевнились, що широке застосування наноматеріалів з унікальними властивостями стало реальністю сьогодення, а нанотехнології впевнено увійшли в усі сфери життєдіяльності людини.

Вчитель математики Бічікова О.К. організувала математичний марафон «Десяткові дроби» у 8 класі. Інтерактивні технології дистанційного навчання, що використовувались на уроці, сприяли популяризації знань з математики, реалізації прагнення учнів до самовдосконалення та розвитку їх творчих здібностей. 

Учні 5-А класу здійснили подорож у королівство Многокутників на тему: «Многокутники. Види трикутників». Вчитель математики Грунтей С.В. познайомив школярів з жителями королівства: Ламаною та Многокутником, сприяв формуванню математичного мислення, розвитку вмінь учнів застосовувати вивчений матеріал при розв’язуванні задач.

Про майстер-клас з хмарних технологій у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

18 січня 2022 року у ЧОНРЦ №1 відбувся майстер-клас для педагогів «Використання хмарних технологій при підготовці атестаційних матеріалів».

Майстер-клас провів вчитель математики та інформатики Степан Грунтей, який поділився власним досвідом використання хмарних технологій, зокрема  Google Диском, як одним з найбільш використовуваним хмарним сховищем, яке належить компанії Google, що дозволяє користувачам зберігати, редагувати, переміщувати свої матеріали на серверах у хмарах та ділитися ними з іншими користувачами в Інтернеті. Саме цей сервіс доцільно використовувати, бо:

  • сервіс безкоштовний
  • всі файли захищені та зберігаються в онлайн-сховищі
  • зручний пошук файлів
  • зручний та простий обмін файлами онлайн
  • перегляд історії зміни файлу
  • інструменти для колективної роботи
  • google диск працює на будь-якому пристрої з будь-якої операційної системи 

Дуже змістовною та інформативною була практична складова заходу. Степан Васильович продемонстрував як працювати з Google сервісами і окреслив структуру додавання, збереження та надання доступу до власних файлів. Наприкінці  майстер-класу директор центру Олена Савчук поділилася власним досвідом використання хмарних технологій для підготовки атестаційних матеріалів.

Хмарна подорож вдалася! 😉