Архів формату «Зображення»

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

З 6 листопада по 10 листопада в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 пройшов тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з метою підвищення рівня обізнаності щодо надзвичайних ситуацій і подій техногенного та природного характеру, відпрацювання дій та навичок учнів при загрозі життю та здоров’ю, перевірки теоретичних та практичних знань учнів щодо основ безпеки життєдіяльності.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом«Вірю в майбутнє твоє, Україно!» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 з 02.10. по 21.10.23

2 жовтня 2023 року розпочав свою роботу Всеукраїнський місячник бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» у навчально-реабілітаційному центрі №1.

Метою запланованих бібліотекою заходів – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості. Бібліотекар центру з активом бібліотеки оформили книжкову виставку «Є найсвятіше слово на землі, високе, світле – Україна», де були представлені книги про історію нашого народу, кращі твори українських класиків та сучасних письменників.

Посвята в читачі першокласників.

       До 105 річниці від дня народження відомого педагога, письменника, патріота В.Сухомлинського «Щоб у серці жила Україна» були організовані читацькі зустрічі за творами відомого ювіляра, конкурси малюнків до творів письменника, бібліоквест «Знайди назву твору», інтерактивний плакат з крилатими висловами Василя Сухомлинського та його десять заповідей підростаючому поколінню.

       10 жовтня відбулася віртуальна подорож «Парад європейських мов» з метою формування в учнів розуміння того, що українська мова наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Вчитель англійської мови Галина Гердик ознайомила учнів з державними символами та мовами країн, які входять до Європейського Союзу.

       Найкращі читачі бібліотеки підготували слайд-презентацію «Книги про Україну і українців» сучасних українських письменників з інтернет ресурсів та поділилися враженнями про прочитані ними книги і запропонували школярам обов’язково прочитати їх.  

       Старшокласники взяли активну участь у підготовці та проведенні заходу «Моя країна Україна – і я її громадянин». В цікавій доступній формі учні представили міні-проєкти: «Державні та народні символи України», «Наша Конституція», вікторину «Моя найкраща в світі сторона – чарівна, неповторна Україна», 10 клас оформив світлини«Натхненне слово про Україну» з віршами сучасних українських поетів. Хвилиною мовчання вшанували героїв України, які віддали життя за наше щасливе майбутнє. Перглянули серію мультфільмів про Україну Сашка Лірника. Всі разом склали асоціативний кущ «Якою я бачу Україну в майбутньому».  

       19 жовтня школярі провели конкурс малюнків «Наша спільна мрія – мир Україні», де були представленні не тільки власні малюнки, а й найкращі малюнки дітей України з інтернет ресурсів які так як і ми мріють про мир на всій землі.   

       Молоді педагоги Катерина Гуменюк та Анастасія Ісопеску організували флешмоб «В єднанні сила й міць держави». Тільки разом в єднанні з усім світом, з вірою у наші Збройні Сили України, у наше щасливе майбутнє – ми здобудемо таку довгоочікувану ПЕРЕМОГУ.

       Щиро вдячна всім учням і педагогам за активну участь у підготовці та проведенні заходів до місячника бібліотеки «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». 

Підготувала завідуюча бібліотекою І.Нестеренко

10 жовтня Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Заходи спрямовані на поширення знань про ефективні методи зміцнення психічного здоров’я та попередження психічних захворювань.

Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, адже фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я. В результаті, через нервово-психічні розлади, людина втрачає працездатність.

Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя.

Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотриманням культури міжособистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створювання сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою, дотримуватись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити, бути оптимістичним, доброзичливим.

Психічне здоров’я кожного в першу чергу залежить від нього самої людини. Завдання кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою.

Якщо ви відчуваєте, що не в змозі скористатися цими порадами і самостійно впоратися зі стресами і проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків стресу. Не займайтеся самолікуванням без консультації фахівця!

Будьте уважними один до одного та оберігайте власне психічне здоров’я!

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=246

http://labcentr.kr.ua/?p=12398

ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

1 жовтня наша держава відзначає День захисника та захисниць України, День українського козацтва. З цієї нагоди 27.09.2023 року у Чернівецькому обласному навчально – реабілітаційному центрі №1 був проведений спортивний захід козацький гарт «Козацькому роду немає переводу», з учнями 5-10 класів, який дозволив зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

«ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ»  В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

З 11 вересня до 15 вересня 2023 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 тривав «Олімпійський тиждень». Це Всеукраїнський спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.

    В рамках «Олімпійського тижня» вчителями фізичної культури та педагогами центру були проведені такі заходи: челендж «Спортивна нація», змагання з шахів, спортивного орієнтування серед учнів початкових та старших класів «Старти надій», квест «В пошуках олімпійського вогню» та олімпійський урок під гаслом «Активна школа – здорова Україна».

     Переможці «Малих Олімпійських ігор» були нагороджені грамотами.  Приємна втома і задоволення від виконаних завдань загартовують організм і формують характер сильних духом дітей – майбутніх переможців! Щиро вдячні усім організаторам та учасникам заходу! Разом до Перемоги!

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

7 вересня 2023 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 з метою запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення й узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, безпечного поводження під час руху до школи й додому в центрі відбувся «Тиждень знань правил дорожнього руху». В рамках тижня відбувся квест «Твій друг – безпечний рух». В грі-змаганні учні закладу закріпили знання про дорожні знаки, правила безпечного переходу і орієнтування в дорожніх ситуаціях.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

9 червня 2023 року пролунав останній дзвінок в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1. Для кожного цей день має своє значення: діти пишаються власними знаннями та здобутками, вчителі відчувають гордість за виховання майбутнього покоління, батьки розуміють, що їхні діти стали дорослішими на рік.

Особливо зворушливим, радісним і сумним водночас став цей день для наших випускників 12-тих класів, для яких востаннє пролунав шкільний дзвінок. Адміністрація центру привітала випускників та вручила учням свідоцтва про закінчення, відзначила грамотами найактивніших учасників спортивних змагань і творчих конкурсів.

Розділити радість свята і привітати учнів, їхніх батьків, педагогів центру завітали співробітники Управління Державної міграційної служби України у Чернівецькій області. Гостей, які віддавна щиро опікуються нашими вихованцями, ми завжди раді вітати в нашому закладі.

У кожному класі прозвучали останні настанови про безпечні літні канікули.

Випускникам ми бажаємо, нехай шлях вашого життя буде гладким, щасливим і яскравим! Бажаємо, щоб всі ваші плани та цілі обов’язково стали реальністю! Променисто посміхайся і пам’ятайте, що ми завжди вас раді бачити у нашій школі!

Бажаємо миру кожній родині, хай буде Мир у нашій рідній Україні. Слава Україні! Героям Слава!

Атестація – 2023 у Чернівецькому обласному навчально- реабілітаційному центрі № 1

30 березня 2023 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії «Творчі сходинки вчителя сучасності». У 2022/2023 навчальному році у закладі проходили атестацію 11 педагогів. Засідання комісії відбулося у новому форматі. Педагоги мали можливість презентувати себе, розповісти про свою педагогічну діяльність, про досягнення своїх учнів-вихованців.

Атестаційною комісією було проаналізовано існуючі та потенційні можливості кожного педагога, результативність їх освітньої діяльності в міжатестаційний період. Усі педагогічні працівники відзначились високою активністю та значними результатами у професійній діяльності, високим рівнем фахової та педагогічної майстерності. У значному творчому доробку педагогів центру є методичні напрацювання, відеоуроки. Матеріали педагогів доступні за покликанням для перегляду та вивчення на Googlе диску та в YouTube. Усі відкриті уроки та виховні заняття проведені на високому методичному рівні із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, хмарних середовищ, технологій дистанційного навчання тощо. Протягом атестаційного періоду педагогами створено також відеоматеріали уроків та позакласних заходів, які можна переглянути на сайті центру.  Бажаємо творчих злетів, професійних успіхів та постійного самовдосконалення! Швидкої перемоги та мирного неба!

Акція з благоустрою та озеленення території у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

З метою підтримки чистоти і порядку, покращення благоустрою та озеленення  території 24 березня 2023 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 пройшла акція «За чисте довкілля».

Працівники і вихованці закладу прибрали та привели у належний санітарний стан прилеглу територію, висадили багаторічні квіти, кущі, дерева.

З великою відповідальністю, ентузіазмом поставилися вихованці закладу до визначених завдань та показали себе справжніми господарями.