Архів формату «Зображення»

Тиждень інноваційних технологій у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

З 22 по 26 квітня 2024 року в рамках тижня інноваційних технологій  вчителі методичного об’єднання корекційно-розвиткової роботи спільно з педагогами початкових, середніх  та старших класів проводили творчі звіти.

Вчителі індивідуальної роботи Наталя Калініна, Оксана Молоч та Надія Мала провели мовне свято «Без сім’ї немає щастя на землі» для учнів  2-А,

3-А  та 3-В класів. Педагоги поглиблювали, систематизували і закріплювали знання дітей про сім’ю, родину, рід; формували усне зв’язне мовлення; розвивали когнітивні процеси; виховували дбайливе ставлення до членів родини. Учні декламували вірші, співали пісні, виконували дидактичні вправи, створювали макет шкільної родини та грали в ігри.

Педагоги Наталя Калініна, Лариса Коверзнєва, Людмила Мацієвська, Оксана Шкурат підготували поетичний калейдоскоп «З родини починається життя людини» за участі учнів 5-А,  6-А,  6-В, 7-А, 8, 10 класів, які розповідали про сімейні традиції та звичаї, читали поезії сучасних українських авторів.

Логопед Олена Столощук показала майстер-клас «Створення родинного дерева» для учнів 4 класу, під час якого вчитель актуалізувала знання про сім’ю; збагачувала словниковий запас дітей, просторові уявлення; сприяла синхронізації мовно-рухового і мовно-слухового механізмів; мотивувала до використання комунікативно-мовленнєвої діяльності для успішної соціалізації вихованців.

Вчитель-дефектолог Надія Клим’юк організувала флешмоб «Тато, мама, я – разом дружна сім’я», де учні 1-А, 2-Б, 3-Б класів мали можливість продемострувати свої творчі навички.

 Також вихованці центру презентували свої творчі роботи на виставці малюнків «Майбутнє України – щаслива родина».

Тиждень інноваційних технологій пройшов вдало, цікаво і змістовно.

УЧАСТЬ УЧНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ №1 У ЗМАГАННЯХ ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ ОБЛАСНОЇ СПАРТАКІАДИ «ПОВІР У СЕБЕ»

10 квітня 2024 року учні центру взяли участь у змаганнях зі спортивного орієнтування за програмою обласної спартакіади «Повір у себе» та у Першості РЦ «Інваспорт» серед дітей з порушенням слуху, метою яких є насамперед залучення школярів до здорового способу життя та регулярних занять фізичною культурою і спортом.

Переможцями змагань у молодшій віковій групі стали: Боштега Єлизавета (5-А клас), Василець Іван (6-А клас); у старшій віковій групі – Романюк Каріна (7-А клас), Ванасаун Мартин (8 клас). Шевчук Каміла (8 клас) виборола 1 місце серед дівчат у Першості РЦ «Інваспорт».

Вітаємо переможців з чудовими результатами! Бажаємо всім учасникам впевнено крокувати до нових перемог!

УЧАСТЬ УЧНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ №1 У ЗМАГАННЯ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ

03.04.2024 року учні центру взяли участь у змаганнях з настільного тенісу за програмою обласної спартакіади «Повір у себе», Першість РЦ «Інваспорт».

Переможцями змагань у різній віковій групі стали: Ванасаун Мартин (8 клас), Боднар Артем (10 клас); 2 місце вибороли Боштега Дарина (8 клас), Шевчук Каміла (8 клас), Боштега Єлизавета (5-А клас); 3 місце – Гргурінович Неда (8 клас) і Орлов Микита (6-А клас).

Вітаємо переможців спортивних змагань! Бажаємо їм надалі впевнено крокувати до нових перемог! Дякуємо організаторам змагань! Дякуємо ЗСУ за можливість брати участь у змаганнях та вигравати!

Атестація – 2024 у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центр № 1

26 березня 2024 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії «Творчі сходинки вчителя сучасності». У 2023/2024 навчальному році у закладі проходили атестацію 20 педагогів. Засідання комісії відбулося у новому форматі. Педагоги мали можливість презентувати себе, розповісти про свою педагогічну діяльність, особливі навички, якими вони пишаються, про досягнення своїх учнів-вихованців та про стратегічні планування цілей на наступні роки роботи.

 Атестаційною комісією було проаналізовано існуючі та потенційні можливості кожного педагога, результативність їхньої освітньої діяльності в міжатестаційний період. Усі педагогічні працівники відзначились високою активністю та значними результатами у професійній діяльності, високим рівнем фахової та педагогічної майстерності; відкриті уроки та виховні заняття проведені ними на високому методичному рівні із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, хмарних середовищ, технологій дистанційного навчання тощо. Упродовж атестаційного періоду педагогами створено відеоматеріали уроків та позакласних заходів, які можна переглянути на сайті центру.

Незважаючи на складні життєві реалії сьогодення,  педагоги, що атестувалися, зуміли гідно презентувати свої досягнення та показали високий фаховий рівень.

Атестація для педагога – це важливий етап його професійного життя, точка опори для подальших здобутків і звершень на педагогічній ниві, тож бажаємо творчих злетів, професійних успіхів та постійного самовдосконалення! Швидкої перемоги та мирного неба!

Всесвітній день поезії у Чернівецькому обласному навчально – реабілітаційному центрі №1

21 березня 2024 педагоги та учні центру долучилися до цього свята: переглянули презентацію, присвячену дню народження української поетеси Ліни Костенко “Поезія – це свято, як любов….”. Старшокласники декламували вірші Т. Шевченка, Л.Українки, Л.Костенко, підготували інтерактивний плакат “Поезія – це неповторність, якийсь безмежний дотик до душі”, учні 3 класів продемонстрували власні малюнки до поезій українських поетів.

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ №1

З 6 листопада по 10 листопада в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 пройшов тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з метою підвищення рівня обізнаності щодо надзвичайних ситуацій і подій техногенного та природного характеру, відпрацювання дій та навичок учнів при загрозі життю та здоров’ю, перевірки теоретичних та практичних знань учнів щодо основ безпеки життєдіяльності.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом«Вірю в майбутнє твоє, Україно!» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 з 02.10. по 21.10.23

2 жовтня 2023 року розпочав свою роботу Всеукраїнський місячник бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» у навчально-реабілітаційному центрі №1.

Метою запланованих бібліотекою заходів – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості. Бібліотекар центру з активом бібліотеки оформили книжкову виставку «Є найсвятіше слово на землі, високе, світле – Україна», де були представлені книги про історію нашого народу, кращі твори українських класиків та сучасних письменників.

Посвята в читачі першокласників.

       До 105 річниці від дня народження відомого педагога, письменника, патріота В.Сухомлинського «Щоб у серці жила Україна» були організовані читацькі зустрічі за творами відомого ювіляра, конкурси малюнків до творів письменника, бібліоквест «Знайди назву твору», інтерактивний плакат з крилатими висловами Василя Сухомлинського та його десять заповідей підростаючому поколінню.

       10 жовтня відбулася віртуальна подорож «Парад європейських мов» з метою формування в учнів розуміння того, що українська мова наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Вчитель англійської мови Галина Гердик ознайомила учнів з державними символами та мовами країн, які входять до Європейського Союзу.

       Найкращі читачі бібліотеки підготували слайд-презентацію «Книги про Україну і українців» сучасних українських письменників з інтернет ресурсів та поділилися враженнями про прочитані ними книги і запропонували школярам обов’язково прочитати їх.  

       Старшокласники взяли активну участь у підготовці та проведенні заходу «Моя країна Україна – і я її громадянин». В цікавій доступній формі учні представили міні-проєкти: «Державні та народні символи України», «Наша Конституція», вікторину «Моя найкраща в світі сторона – чарівна, неповторна Україна», 10 клас оформив світлини«Натхненне слово про Україну» з віршами сучасних українських поетів. Хвилиною мовчання вшанували героїв України, які віддали життя за наше щасливе майбутнє. Перглянули серію мультфільмів про Україну Сашка Лірника. Всі разом склали асоціативний кущ «Якою я бачу Україну в майбутньому».  

       19 жовтня школярі провели конкурс малюнків «Наша спільна мрія – мир Україні», де були представленні не тільки власні малюнки, а й найкращі малюнки дітей України з інтернет ресурсів які так як і ми мріють про мир на всій землі.   

       Молоді педагоги Катерина Гуменюк та Анастасія Ісопеску організували флешмоб «В єднанні сила й міць держави». Тільки разом в єднанні з усім світом, з вірою у наші Збройні Сили України, у наше щасливе майбутнє – ми здобудемо таку довгоочікувану ПЕРЕМОГУ.

       Щиро вдячна всім учням і педагогам за активну участь у підготовці та проведенні заходів до місячника бібліотеки «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». 

Підготувала завідуюча бібліотекою І.Нестеренко

10 жовтня Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Заходи спрямовані на поширення знань про ефективні методи зміцнення психічного здоров’я та попередження психічних захворювань.

Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, адже фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я. В результаті, через нервово-психічні розлади, людина втрачає працездатність.

Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя.

Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотриманням культури міжособистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створювання сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою, дотримуватись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити, бути оптимістичним, доброзичливим.

Психічне здоров’я кожного в першу чергу залежить від нього самої людини. Завдання кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою.

Якщо ви відчуваєте, що не в змозі скористатися цими порадами і самостійно впоратися зі стресами і проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків стресу. Не займайтеся самолікуванням без консультації фахівця!

Будьте уважними один до одного та оберігайте власне психічне здоров’я!

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=246

http://labcentr.kr.ua/?p=12398

ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

1 жовтня наша держава відзначає День захисника та захисниць України, День українського козацтва. З цієї нагоди 27.09.2023 року у Чернівецькому обласному навчально – реабілітаційному центрі №1 був проведений спортивний захід козацький гарт «Козацькому роду немає переводу», з учнями 5-10 класів, який дозволив зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.