Архів формату «Чат»

День захисту дітей у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

1 червня 2017 року у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 відсвяткували День захисту дітей.

Діти  – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє, тому дуже хочеться, щоб наші діти були радісними та щасливими, адже для цього ми всі живемо і працюємо. І, щоб саме цей день наші вихованці запам’ятали надовго, педагогами центру була організована цікава та весела програма.

Привітати дітей із цим чудовим святом завітав на урочисту лінійку Левченко Олександр Анатолійович, начальник управління житлово-комунального господарства Чернівецької обласної державної адміністрації. Він побажав діткам за період літніх канікул увібрати всю наснагу від теплого сонечка, життєву силу від цілющої матінки землі, знайти нових друзів, добре відпочити і пам’ятати про те, що вони – українці і повинні пишатися цим.

На подвір’ї центру пройшов конкурс малюнків на асфальті «Світ очима дітей». Малюнки вийшли яскравими, веселими та патріотичними: сонце з промінчиками, квіточки й метелики, державна символіка — кожен малюнок був неповторним і особливим. Вихованці центру продемонстрували, що вони мають надзвичайну  фантазію, уяву та мрію, яку втілили в своїх малюнках.

Не залишились осторонь цього свята працівники Чернівецького міського відділу Управління ДСНС України у Чернівецькій області, які постійно приділяють значну увагу підростаючому поколінню. Щоб зробити дітям його по-справжньому приємним та цікавим, рятувальники провели для дітвори акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Дійство відбувалось у дворі закладу,

було оголошено евакуацію, вогнеборці демонстрували пожежно-рятувальне спорядження, пояснювали, для чого використовується той чи інший спеціальний інструмент, показували захисні костюми надзвичайників, розповідали про пожежно-рятувальну техніку. Діти сиділи за кермом пожежного автомобіля, вчилися ліквідовувати умовну пожежу. Веселощів дійству додавало те, що рятувальники підготували для дітвори чимало конкурсів: учасники наповнювали мішень водою, змагалися на швидкість, розгортали пожежні рукави. Окрім цього, працівники Управління ДСНС навчали присутніх правил безпеки. Без призу за таку активну участь у акції не залишився ніхто! Вогнеборці пригостили дітей солодощами, морозивом та вручили їм подарунки.

Упродовж дня діти взяли участь в спортивно-розважальних конкурсах «Ігри патріотів», та весело провели час на атракціонах у парку ім. Т.Г.Шевченка.

Педагогічний колектив центру від щирого серця бажає всім дітям міцного здоров’я, щастя, добробуту, здійснення задумів та мрій.

Свято дошкілля “До побачення садочок” у ЧОНРЦ №1

25 травня на дошкільному відділенні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 відбувся святковий ранок «До побачення, садочок!». Головними героями святкового балу, були випускники групи «Сонечко» – діти старшого дошкільного віку, які разом з музичним керівником Соболєвою Наталією Анатоліївною підготували  чудові  танцювальні номери. Свято розпочалось цікавою презентацією характеристики кожного вихованця – випускника. Приємно вразили присутніх  і  презентації «Ось такими ми були…», «Як ми зростали». Залюбки вітали випускників гарним та веселим таночком,  діти молодшого дошкільного віку. Учениці підготовчого класу  Білобровець Каміла, Волошина Вілія, Романюк  Каріна подарували пісню « Мамо-мамочко моя!» у жестовому виконанні. Цьогорічні випускники садочка, наче квіти з чарівного віночка виконали флешмоб «Квітуча весна». Під час свята діти активно грали інтелектуальні ігри «Склади слово», «Цифри за порядком», «Збери ранець до школи». Зачарував всіх глядачів пластичний-горизонтальний балет «Сонечко» – як своєрідний підсумок занять з фізичного виховання. Заступник директора з виховної роботи  Деренькова Галина Анатоліївна та заступник з реабілітаційної  роботи Мігован Оксана Ананіївна, привітали вихованців та вручили найперший в житті диплом випускника та медалі (хоч ще не золоті але чесно заслужені). На кінець святкового балу випускники закружляли у чарівному вальсі. Педагоги та всі присутні на святі побажали випускникам міцного здоров’я, радості, надійних друзів та великих досягнень на новому життєвому етапі – навчання у школі. Завершилось свято запуском у небо КУЛЬОК БАЖАННЯ.

Участь учнів Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 в обласному конкурсі «Ігри патріотів УТОГ»

13 травня 2017 року учні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1, взяли участь в обласному конкурсі «Ігри патріотів УТОГ», який спрямований на популяризацію змістовного дозвілля серед нечуючої молоді, їх широкого залучення до фізичної активності, пропаганду серед них здорового способу життя, виховання учасників команд у дусі патріотизму.

Команди змагалися не тільки в спортивних, а й у творчих, інтелектуальних конкурсах. Організатори змагань ставили складні завдання, тому учасникам довелось проявити свою спритність, кмітливість, знання. Наша команда «Молодь України» проявила хороший рівень підготовки, згуртованість і велике бажання перемогти.

Адміністрація, педагогічний та учнівський колективи центру щиро вітають з перемогою і другим призовим місцем нашу команду «Молодь України». Бажаємо їм міцного здоров’я та надалі впевнено крокувати до нових перемог.

День кохлеарного імпланта в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

13 травня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 вперше відзначили «День кохлеарного імпланта в Україні». Зустріч була організована за сприянням адміністрації центру, отоларинголога Сторожинецької районної лікарні Багрія П.М., сурдопедагога Молоч О.М., вчителя-дефектолога Малої Н.І. Це можливість для чергової зустрічі батьків та спеціалістів, які працюють з дітьми з кохлеарними імплантами.

Багрій П.М. розповів учасникам семінару про розвиток кохлеарної імплантації в Україні. Сурдопедагог Молоч О.М. поділилася власним досвідом роботи з такими дітьми. А на завершення зустрічі запропонували переглянути відео, де діти центру продемонстрували свої можливості та таланти.

Також на зустрічі презентували буклети «Інтегровані етапи розвитку», «Крок за кроком до кохлеарної імплантації», «Слух і наука», які сприяють поширенню інформації серед фахівців та батьків щодо очікуваних результатів стосовно розвитку дитини з КІ.

Провели фотосесію з банером і кульками, кожна з яких втілює заповітне бажання кожної сімї, кожної дитини – ЧУТИ!

Сподіваємося  на подальшу співпрацю з батьками та спеціалістами!

Зустріч з педагогами та учнями технологічного ліцею м. Біволаріє (Румунія) на базі комунального загальноосвітнього навчального закладу «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1»

З 05.05.2017 по 06.05.2017 в рамках транскордонної співпраці у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 відбулась зустріч з педагогами та учнями технологічного ліцею м. Біволаріє (Румунія).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Бічікова О. К. ознайомила гостей з програмою перебування. Після цього відбулось знайомство з матеріально-технічною базою закладу, гості з Румунії відвідали урочистий захід «Презентація творчих здобутків учнів центру».

Під час круглого столу українські та румунські колеги обмінялись досвідом роботи. Заступник директора з виховної роботи Деренькова Г.А. розповіла про один із аспектів виховної роботи «Розвиток творчих здібностей дітей з порушеннями слуху» та представила вихованців центру, які залучені до запланованих заходів.

Учасники зустрічі, учні з технологічного ліцею м. Біволаріє (Румунія) та вихованці Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 взяли участь в спортивно-розважальній грі квест «Mind Game», побували на екскурсії, під час якої познайомилися з архітектурною перлиною Чернівців – Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича. Незабутні враження у гостей залишилися і після відвідин Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської.

На завершення була підписана угода про міжнародне партнерство та подальшу співпрацю з навчання та виховання дітей з порушеннями слуху між педагогами соціально-технологічного ліцею для глухих дітей м. Біволаріє (Румунія) та педагогами Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1, яка слугуватиме передумовою до інтеграції в європейському суспільстві.

День цивільного захисту у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1

28 квітня 2017 року з метою підвищення рівня обізнаності щодо надзвичайних ситуацій і подій техногенного та природного характеру, відпрацювання дій та навичок учнів при загрозі життю та здоров’ю, перевірки теоретичних та практичних знань учнів щодо основ безпеки життєдіяльності в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбувся День цивільного захисту.

Підготовка до Дня ЦЗ проводилася упродовж місяця і містила такі заходи:

– розроблення та своєчасне доведення до виконавців наказу про підготовку і проведення Дня ЦЗ, інших розпорядчих, плануючих та навчальних документів;

– детальне планування майбутнього виконання усього комплексу заходів Дня ЦЗ;

– вивчення адміністрацією центру, вчителями та іншими працівниками нормативно-правових документів сфери цивільного захисту та планів навчального закладу;

– оновлення наочної агітації, відеотеки, літератури з питань цивільного захисту, обладнання тематичних виставок тощо;

День цивільного захисту розпочався з евакуації учнів за сигналом «Увага всім!» та шкільною лінійкою, на якій заступник директора з навчально-виховної роботи Бічікова О.К., начальник штабу ЦЗ, оголосила план проведення Дня ЦЗ. Особливу увагу педагоги приділили навчанню дітей правилам поводженню з вибухонебезпечними предметами та поводженню під час небезпеки техногенного характеру. Відповідно до плану проведення Дня ЦЗ були проведені тематичні уроки «Організація використання заходів ЦЗ в разі виникнення надзвичайних ситуацій: виробничих аварій, катастроф, стихійних лих». Вчителі спільно з учнями старших класів творчо організували перегляд актуальних тематичних презентацій та навчальних відеофільмів, мультфільмів. Були організовані та проведені практичні тренування «Перша допомога при травмах (кровотечі, переломи, вивихи)», «Евакуація постраждалого», «Перша допомога при теплових та сонячних ударах» та інші, які плавно переходили у навчально-тренувальне заняття для старшокласників «Основи медичних знань». Для молодших школярів було проведено вікторини, рольові ігри, змагання, тренування, відпрацювання дій за сигналами оповіщення при надзвичайній ситуації.

Бібліотекарем та педагогом-організатором центру були оформлені виставки малюнків та книг на відповідну тематику.

Такі заходи проводяться щорічно наприкінці навчального року і є своєрідним підведенням підсумків засвоєння учнями матеріалу з основ безпеки життєдіяльності.

Конкурс «Розквітай, писанко!» в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1

Одним із символів Великодніх свят в Україні є писанка. Традиція її виготовлення сягає сивої давнини, продовжується вона і нині. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу – приносить добро, щастя, захищає від усього злого.

З метою збереження українських народних традицій виготовлення писанок, Великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва 7 квітня 2017 року в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі № 1 відбулася передсвяткова виставка композицій «Розквітай, писанко!».

Учні центру разом з педагогами продемонстрували свої смаки, здібності, уміння у різних техніках писанкарства. Серед представлених зразків – дерев’яні писанки, прикрашені бісером, стрічками, нитками, писанки, виготовлені технікою «Декупаж», цікаві композиції, вишивки, тематичні вироби.

Всі учасники виставки та глядачі отримали позитивні емоції.

Вітаємо усіх з Великоднем! Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаємо радості, здоров’я, добробуту і благополуччя!

?
?
?

Мила матусю, моя ти єдина!

З першим весняним подихом приходить в наші домівки радісне свято любові та краси – 8 Березня! Це той особливий день, коли всюди відчувається присутність весняного тепла і щирої радості.

Саме так, 2 березня 2017 року пройшло свято «Для Вас найкращих…» в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1. Продовжувати читання Мила матусю, моя ти єдина!

Революція Гідності – шлях до незалежності

img_9789

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, з метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей з 21.11.2016 по 25.11.2016 в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 були проведені заходи, наповнені громадянсько-патріотичним змістом:

Продовжувати читання Революція Гідності – шлях до незалежності

Хімія – це надзвичайно цікаво!

dscf4622

24 листопада 2016 року вчителем хімії і біології Гринчук О.Д. й вчителем фізики Присяжнюк О.Г. ЧОНРЦ №1 було організовано екскурсію до Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ імені Юрія Федьковича.

Продовжувати читання Хімія – це надзвичайно цікаво!